זעזוע בנגב: ברק בכר סיים את דרכו כמאמן באר שבע

האיש שהוביל את המועדון לשלוש אליפויות ברצף, הודיע לאלונה ברקת על עזיבתו לאחר ההפסד הביתי להפועל תל אביב. הבעלים: "מוקירים את תרומתו האדירה בעיצובנו כמועדון צמרת". רן בן שמעון, מאמנה של נבחרת קפריסין, מועמד להחליף את בכר על הקווים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.01.20 - 18:52
תחילת כתבה

זעזוע בבירת הנגב. ברק בכר סיים את דרכו הערב (שני) כמאמן הפועל באר שבע, לאחר ארבע עונות וחצי בתפקיד שבהן קיבע את עצמו כאחד המאמנים הגדולים בתולדות המועדון. בכר, שהוביל את באר שבע לזכייה בשלוש אליפויות רצופות, "פנה לבעלים אלונה ברקת והודיע לה שבתום לבטים רבים החליט לסיים את תפקידו", כך הודיעה רשמית הפועל באר שבע.

"ברק בכר היה שותף לשלוש אליפויות הסטוריות ולקמפיינים אירופיים מרגשים. אני וכל אוהדי הפועל באר שבע מוקירים את תרומתו האדירה וחלקו בהתפתחות ועיצוב המועדון כמועדון צמרת", מסרה ברקת לאחר ההודעה המפתיעה.

לא ברור בשלב זה מי יחליף את ברק בכר על הקווים בבירת הנגב. אלונה ברקת הייתה רוצה מאוד לראות את יוסי אבוקסיס, אבל הוא כמובן אינו פנוי. שם אחר שהוזכר מועמד הוא של רן בן שמעון, מאמנה הנוכחי של נבחרת קפריסין. כזכור, בעבר החליף בכר את בן שמעון על הקווים בעירוני קרית שמונה, וכעת, כאמור, עשוי בן שמעון "להחזיר לו" בבאר שבע.

כידוע, אין זו הפעם הראשונה שברק בכר מסיים את דרכו כמאמן במהלך העונה. לקראת סיומה של עונת 2014/15, פוטר בכר מאימון עירוני קרית שמונה, זאת בטענה כי ניהל משא ומתן עם הפועל באר שבע מאחורי גבו של איזי שרצקי.

העידן הגדול בתולדות המועדון
המספרים של ברק בכר בהפועל באר שבע מלמדים על גודל ההצלחה: בכר ניהל 144 משחקים מאז הצטרף לאדומים במאי 2015. הוא זכה ב-90 ניצחונות, סיים 33 משחקים בתיקו והפסיד ב-21 מקרים. בסך הכל העמיד ממוצע אדיר של 70.13% הצלחה בבירת הנגב.

בכר רשם את שמו באותיות של זהב בהיסטוריה של מועדון הכדורגל הפועל באר שבע, כאשר כבר בסיום העונה הראשונה שלו על הקווים, הוביל את הקבוצה של אלונה ברקת לאליפות, הראשונה שלה זה 40 שנה.

עונה לאחר מכן הוביל את האדומים לשלב 32 של הליגה האירופית, בין השאר בזכות שני ניצחונות אדירים על אינטר. גם שתי העונות הבאות הסתיימו עם חגיגות אליפות באצטדיון טרנר - הישג חסר תקדים עבור הפועל באר שבע, שלפני עידן-בכר עמדה על שתי אליפויות לאורך כל ההיסטוריה שלה.