קפיצת המדרגה: אבוקסיס מונה למאמן הפועל ב"ש

קצת יותר מיממה אחרי עזיבתו של ברק בכר ולאחר שיחות אינטנסיביות, האדומים שמו את ידם על אחד המאמנים המבוקשים בישראל. חתם לשנה וחצי בה ירוויח 80 א' ש"ח לחודש

מוטי פשכצקי ותומר לוי  08.01.20 - 13:40
תחילת כתבה

ארבע וחצי עונות הפועל באר שבע הגיעה לגבהים חדשים עם ברק בכר וכעת היא מוכנה לצאת לעידן חדש. האדומים הודיעו על מינויו של יוסי אבוקסיס בחוזה של שנה וחצי בה ירוויח 80 אלף ש"ח לחודש. על מועמדותו פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט. האם הוא יצליח להשיב את המועדון מבירת הנגב לפסגת הכדורגל הישראלי?

למעשה, הפועל ב"ש סימנה את אבוקסיס כבר בקיץ, אבל בסופו של דבר הוחלט להמשיך עם בכר. כעת, אחרי עזיבתו של המאמן שהוביל אותו לשלוש אליפויות רצופות, במועדון שבו לאופציית אבוקסיס וביצעו מהלך זריז שנסגר בתוך קצת יותר מיממה אינטנסיבית במיוחד שכללה שעות פגישה רבות.

בערב שלישי, אלונה ברקת שוחחה עם בעלי בני יהודה ברק אברמוב, על מנת לסגור את המעבר של אבוקסיס לבירת הנגב. סעיף השחרור של המאמן בשורות הכתומים עמד על חצי מיליון יורו כשבתחילה היה נראה שבעלי ב"ש תשלם 200 אלף, אבל בסופו של דבר גם הסכום הזה לא שולם ובמקומו הושג מתווה במסגרתו בני יהודה תקבל זכות ראשונים על כל שחקן שב"ש משחררת.

אבוקסיס החל את קריירת האימון שלו ב-2007 כעוזר בהפועל תל אביב, וכעבור ארבע שנים הפך לראשונה למאמן ראשי כשחתם בבני יהודה. אחרי עונה אחת הוא עבר בחזרה לאדומים מחודורוב, גם כן כמאמן ראשי, ומשם זיגזג בחזרה לכתומים, העביר שנתיים בבני סכנין ושוב נחת בבני יהודה. לאבוקסיס יש גם היסטוריה ארוכה עם מי שיהיה עוזר המאמן אליניב ברדה, גם בנבחרת הלאומית בה שימש עוזר מאמן של אלי גוטמן וגם על המגרש כששיתפו פעולה במדי הפועל תל אביב בין 2005 ל-2007.

מלבד זאת, זכה עם בני יהודה בגביע המדינה בעונה שעברה. זהו התואר היחיד שלו בתור מאמן ראשי, שכן יש לו גם שלושה תארים כעוזר עם הפועל תל אביב (דאבל ב-2009/10 ועוד גביע שנה לאחר מכן). בין לבין, אבוקסיס הוליך את בני סכנין פעמיים לפלייאוף העליון (2015/16 ו-2016/17). האם הוא מוכן לאתגר חדש?