"קרה גם בבית"ר. בישראל זה דבר נורמלי"

דיויד בויסן, ששוחרר מנס ציונה: "מנסים לדחוף אותי החוצה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.01.20 - 10:17
תחילת כתבה

עמיר תורג'מן, מאמן סקציה נס ציונה, החליט לשחרר אמש (שלישי) את חלוץ הדני-ישראלי דיויד בויסן, כפי שפורסם בערוץ הספורט. תורג'מן הבהיר לחלוץ כי אינו בתוכניות המקצועיות והוא רשאי לחפש קבוצה.

בריאיון שערך בויסן בדנמרק הוא התייחס לנושא: "זה לא פגע בי, לא שיחקתי כל כך ועכשיו הם מנסים לדחוף אותי החוצה. זה קרה גם לחלק מחברי לקבוצה. הייתי אמור להרוויח יותר כסף מהשאר והמועדון ניסה לדחוק בי מעט. אני לא לוקח את קשה, זה נורמלי בישראל להתנהל בדרך הזו. אם אשאר כאן אחרי ינואר אז אולי אשוב לשחק. זה כבר קרה כאן בישראל".

אמנם בויסן לא שיחק תקופה ארוכה בישראל לפני שהגיע לנס ציונה ורשם חצי עונה בבית"ר ירושלים, אך נראה כי הוא כבר מכיר את הכדורגל הישראלי לעומק: "אני לא מתכוון לעשות בעיות, משהו דומה קרה לחלק מחברי בבית"ר ירושלים, כשהקבוצה נכשלה דחפו אותם החוצה ואז הם שבו לשחק. אני לא אומר שזה יקרה לי גם, אבל צריך קצת דם קר. זה שונה בין ישראל לדנמרק".

החוזה של בויסן בנס ציונה הוא עד תום העונה וכדי לשחררו יצטרכו להגיע עמו להסכם פיצוי: "אני לא חושש לשכר שלי, בישראל זה לא כך. בנקודה הנוכחית זה דומה מאוד לדנמרק. הסכם בין מועדון לשחקן זה הסכם".

בויסן חתום על שער הניצחון הראשון של סקציה נס ציונה בליגת העל לאחר יותר מ-50 שנה, השער נגד הפועל באר שבע. כעת, הוא חושב על האתגר הבא ולא פוסל חזרה לדנמרק: "האופציה הכי טובה בעבורי תהיה למצוא מועדון חדש ואז אני אצטרך לבנות את עצמי מחדש. שוחחתי עם הסוכנים שלי והבהרתי להם שיתחילו לחפש, אך לא בלחץ. זו יכולה להיות הזדמנות לשוב לשחק בדנמרק, אני פתוח לרוב הדברים. הכי חשוב זה שאני לא בפאניקה בשום מועדון. ייתכן שניסיתי יותר מדי פעמים ללכת למועדונים שבחרו בי רק בגלל שפספסו כאלה שהיו למעלה ברשימה".