בזמן הצגתו של אלישע לוי: מחאת אוהדים נגד אברמוב

כ-10 אוהדים קיללו את בעלי בני יהודה, שאמר במסיבת העיתונאים: "אם הם רוצים שאני אעזוב, שיביאו רוכש. המשטרה צריכה לפעול נגדם, מה שקרה בשבת זו חציית קו אדום". המאמן החדש: "חייבים את הקהל בצד שלנו". ברונו איבה, אקס בית"ר, הגיע להתרשמות

תומר לוי
תומר לוי  09.01.20 - 13:25
תחילת כתבה

אחרי שהצטרף לבני יהודה בחוזה לעונה וחצי, כמחליפו על הקווים של יוסי אבוקסיס שעזב לטובת הפועל באר שבע, אלישע לוי הוצג היום (חמישי) כמאמן החדש של המועדון משכונת התקווה. זה היה אמור להיות מאורע חגיגי, אבל מהר מאוד הפכה מסיבת העיתונאים למעמד בנושא מחאת האוהדים נגד הבעלים ברק אברמוב.

כעשרה אוהדים הגיעו למתחם, הפריעו באמצע הדברים של אברמוב ולוי וגידפו את הבעלים, תוך שהם דורשים ממנו "לך הביתה". אברמוב התייחס למחאה ואמר: "אני לא יודע מה האוהדים רוצים. אם הם רוצים שאני אעזוב, שיביאו רוכש. באתי לעשות טוב למועדון, ואני חושב שעשיתי טוב. אם לא רוצים, שיביאו רוכש ושיהיה להם בהצלחה. ברגע שהבאתי את אלישע לוי, זו אמירה שאני רוצה לעשות טוב. עם זאת, אם יבוא רוכש שיהיה מוכן לעמוד בהתחייבויות, אני אברך על זה. אני לא אעזוב את המועדון סתם כך. לא כיף לי, לא כיף למשפחתי, אבל אני חזק".

אברמוב הגיב גם למה שאירע בשבת האחרונה, אז ביציאה מהאצטדיון הוא נתקל במספר אוהדים שאיימו לפגוע בו. "לבני יהודה יש קהל טוב. הבעיה שהקהל הטוב לא רוצה לבוא בגלל אותם אנשים. מי שצריכה לפעול זו המשטרה. היא צריכה לתת את דעתה. היום זה קללות, אבל מחר זה יכול להיות מעבר לזה. מה שהיה בשבת זו חציית קו אדום. המשטרה צריכה להיכנס לתמונה ולעצור אנשים. חברת האבטחה לא תישאר אחרי מה שקרה בשבת, זה היה מחדל".

והייתה גם הצגת מאמן חדש
עוד לפני הבעת המחאה של האוהדים, אברמוב הודה למאמן היוצא ובירך את אלישע לוי על כניסתו לתפקיד: "אני רוצה להודות ליוסי אבוקסיס על שנתיים וחצי מדהימות, היה לי כיף להיות הבעלים של בני יהודה בזמן שהוא היה במועדון. מעבר למאמן, יוסי הוא חבר שלי, הוא איש יקר לי, וזה ימשיך ויהיה לעד. אני מאחל לו הצלחה בבאר שבע. אבל, עם כל הכבוד ליוסי, בסוף מה שמעניין אותי זה בני יהודה. אני שמח ונרגש שהצלחתי להביא את אלישע לוי לבני יהודה. נכון שישבתי עם מספר מאמנים, אבל ברגע שישבתי עם אלישע - אחרי 5 דקות אמרתי לו שהוא המאמן. היה לנו חיבור, היה קליק. אני יודע שלאלישע היו הצעות אחרות, וזה שהוא הגיע לפה מראה שהוא מאמין במועדון ובדרך שלי".

לאחר הדברים האלה, הגיע תורו של "חתן השמחה" לדבר. "אני שמח לבוא לבני יהודה. אני פה מפני שאני מרגיש שהגעתי למקום מאוד מיוחד. מרגיש שבאתי למקום מאוד מקצועי, מאוד משפחתי, שזה שילוב שכן אפשר לעשות ביחד", פתח אלישע לוי והוסיף: "ברור שכדורגל הוא משחק של תוצאות, אבל בשביל שיהיו התוצאות, צריך גם את האווירה המתאימה. אנחנו לא צריכים את הקהל איתנו, אנחנו חייבים אותו איתנו. ההרגשה לחזור היא מצוינת. אחרי הרבה מאוד שנים אינטנסיביות מבחינתי, לקחתי את הזמן כדי לנוח, אבל כל הזמן הייתי מחובר לכדורגל. אני מתפרנס מכדורגל, אני אוהב כדורגל, לכן אני מאוד שמח לחזור. מבלי לפגוע באף מועדון, רציתי את המקום המתאים וזה מרגיש לי זה".

"מעולם לא פחדתי מאתגרים", התייחס המאמן החדש למחלוקות הקיימות בתוך המועדון, קרי מחאת האוהדים. "משברים תמיד יש במהלך תקופה, לשחקן, למאמן, למועדון. אבל אני רוצה שנפתח דף חדש. ברק ער לכך שצריך לחזק את הקבוצה. אף אחד לא מתעלם מבעיות כאלה ואחרות. מועדון בני יהודה הוא ייחודי וחשוב בכדורגל הישראלי. מאמן הוא לא קוסם, הוא צריך כלים כדי להצליח".

אברמוב התייחס בהמשך לנושא החיזוק ואמר: "שחקן שאלישע ירצה, אני מאמין שהוא יקבל. לא תהיה בעיית תקציב. סורו? אי אפשר להשאיר שחקן בכוח. אי אפשר להגיד 'לא' לשחקן שמשחק מול 800 אוהדים ויש לו אפשרות לשחק מול 80 אלף אוהדים ובאחת הקבוצות הגדולות באירופה. זה לא עובד ככה, ואי אפשר לכעוס עליו".

בתוך כך, מי שעשוי לשמש מחליף לאיסמעילה סורו, שצפוי לעבור לסלטיק, הוא שחקן שמכיר היטב את הכדורגל בישראל. מדובר בברונו איבה, אקס בית"ר ירושלים והפועל עכו, שנחת להתרשמות במועדון משכונת התקווה.