הפרקליטות דורשת: 3-6 שנות מאסר לאספה

אבי נשר תקף: "אשדוד נותנת לעבריין לשחק". גזר הדין: 30.1

גיל לוין
גיל לוין  13.01.20 - 11:56
אספה בביהמ"ש. צפוי לעונש חמור
אספה בביהמ"ש. צפוי לעונש חמור
תחילת כתבה

יותר משנה חלפה מאז ערב חג הסוכות השני בו יצא יצחק אספה, שחקנה של מ.ס אשדוד, עם חבריו לבלות בנמל ת"א. ערב שהחל בחגיגות יום הולדת תמימות לשחקן עומר לקאו והסתיים באופן טרגי בתאונת "פגע וברח" בה אספה פגע עם רכבו בארי נשר ז"ל, שהורכב על אופניים חשמליות ע"י חברו.

היום (שני), התייצב השחקן בבית המשפט המחוזי לשלב הטיעונים לעונש, כשלפניו הבשורה הקשה מכל: לאחר שהורשע בעבירה אחת של הפקרה, ובשיבוש הליכי חקירה, הפרקליטות דורשת שלוש עד שש שנות מאסר בפועל על עבירת ההפקרה, עוד שנת מאסר על תנאי בשל שיבוש הליכי החקירה וכן פסילת רישיון למשך של בין 5-10 שנים. גזר הדין יוקרא רשמית ב-30 בינואר.

שירות המבחן, במקביל, המליץ על עבודות שירות בלבד ולא על מאסר בפועל. כך גם דורשים עורכי דינו, לאור התסקיר החיובי שהגיש לשירות המבחן. פרקליטו, עו"ד ליאור שטלצר, טען כי הענישה התאימה למקרה נעה בין עבודות שירות ל20 חודשי מאסר בפועל העונש החמור ביותר על העבירות עומד על 14 שנות מאסר, כשע"פ הפסיקה בעניינו, הוא צפוי לעונש מאסר של בין 10 ל-40 חודשים (שהם יותר משלוש שנים).

במהלך הדיון עלו הוריו של נשר, אבי ואיריס נשר להעיד, כמו גם אמו של יצחק אספה, מנלו, בת זוגו, ורוניקה מגמדוב וסוכנו, עידן בן אבו. "בשנה החולפת, גררת את כולנו למשפט ארוך במקום להודות בהפקרה" אמרה איריס נשר, "שמענו איך החבטה הפיקה בום אדיר, איך הם עפו מטרים באוויר ואיך ארי התרסק על רמזור לשניים. שמענו איך המשכת למסיבה נוספת, שם התחילו השקרים כשהשוטרים שאלו למה המכונית שלך מרוסקת. יום אחד יצחק גם לך יהיה ילד. מקווה שיום אחד המצפון שלך יהיה שקט יותר".

אבי נשר מצדו הוסיף וביקר את החלטתה של מ.ס אשדוד להמשיך ולתת לאספה לשחק באופן רגיל במדי הקבוצה בעוד הוא עבריין מורשע: "איזו אמירה צינית ונלוזה לגבי החובה האזרחית של כל אחד מאיתנו. זלזול גמור בהכרעת בית המשפט, שהרי אולי זה חוקי לתת לעבריין שנמצא אשם לשחק מול קהל של ילדים ובני נוער אבל מוסרי וחינוכי זה וודאי לא." מ.ס. אשדוד סירבה להגיב לדברים.

מנגד, אמו של אספה, עלתה על שולחן העדים ודיברה לראשונה: "כשאמרו לי שהבן שלי עשה את זה, בכיתי כמו ההורים של הנער. יצחק לא חשב שפגע באנשים, גם לו קשה עם התוצאה. גידלתי את הילד הזה לבד, הוא גדל עם ילדים ישראלים ולא התכוון לפגוע או להרוג. זה בא מלמעלה, זה יכול לקרות לכל אחד". חברתו מגמדוב הוסיפה: "יצחק של אחרי התאונה זה יצחק שונה לגמרי. הוא לא ישן בלילה ולא אוכל, אין לו שמחת חיים. הוא כואב את הכאב הזה וחי אותו, אני יודעת שהוא גם יחיה את הכאב הזה לנצח. הכאב הזה הוא חלק ממנו."

לסיום הדיון, הגיע הזמן של אספה עצמו לדבר, והוא היה נרגש במיוחד: "אני רוצה להגיד למשפחה שאני כואב את צערם. אני לא יכול לתאר את מה שאתם עוברים. עברתי חיים לא פשוטים גם בתור ילד, והגעתי לאן שהגעתי בעבודה קשה. אני מבקש מבית המשפט לא להרוס את מה שבניתי, לי ולמשפחה שלי. ושלא יכניסו אותי לכלא", כך אספה ממש לקראת תום הדיון בבית המשפט הבוקר.