שוכנע להגיע: דאנסו ינחת למבחנים באשדוד

הגנאי יחליף את סילבסטר? וגם: אוואט יחזור לאימונים

גיל לוין
גיל לוין  14.01.20 - 07:02
תחילת כתבה

חלון ההעברות כבר נפתח ובמ.ס אשדוד עובדים לאט ובשקט על חיזוק לסגל של רוני אוואט. כעת, לערוץ הספורט נודע, שבסיום מסע שכנועים ארוך במיוחד, הקבוצה הצליחה להנחית את מי שמועמד לתפוס את מקומו של יאקוב סילבסטר, שחקן הכנף הגנאי, ריצ'ארד דאנסו.

כפי שפורסם בערוץ הספורט, מזה תקופה ארוכה, שבאשדוד לטשו עיניים בגנאי בן ה-19, שלא היה מעוניין להגיע לישראל ללא חוזה, אך לבסוף נכנע ללחציהם של אנשי המועדון. השחקן ינחת היום (שלישי) ויחל את תקופת המבחן עד החתימה המיוחלת.

מלבד דאנסו, גם הייפורד אדג'י, שחקן הכנף הישראלי של הכח עמידר רמת גן, נבחן בימים אלו במועדון. למעט חלוץ זר, באשדוד מחפשים גם בלם זר ומגן שמאלי לצרף לסגל של אוואט. במידה שימצאו שחקן מתאים, מונטרי קמהאני הגנאי ישוחרר.

 

במקביל לעיסוק בחיזוק, חדשות טובות לקבוצה. לאחר היעדרות בת שבועיים, רוני אוואט ישוב מחר לראשונה לאימונים. המאמן יצא לחופשה יזומה ועבר ניתוח מסובך וארוך על מנת לטפל בבעיות הקרדיולוגיות מהן הוא סובל, וכעת הוא משתקם בהדרגה.

כזכור, המאמן עזב מיד אחרי ההפסד הדרמטי להפועל ב"ש והאירוע בו הוציא את רועי גורדנה, 13 דקות בלבד אחרי שזה נכנס כמחליף. יש לציין שהשניים עדיין לא שוחחו מאז.

למרות חזרתו של אוואט לאימונים, נראה שאלי לוי ימשיך לעמוד על הקווים גם בשבת הקרובה, בקרב התחתית מול עירוני ק"ש, שייערך באצטדיון הי"א. מי שככל הנראה לא יהיה כשיר למשחק, מלבד שגיב יחזקאל הפצוע, הוא הבלם האוגנדי, טימותי אוואני, שסובל מקרע קטן במפשעה ונראה שדודי תירם, ימשיך לקבל את הקרדיט במרכז ההגנה. מנגד, טום בן זקן שכזכור עבר פציעה קשה לפני שנה בדיוק ואף עבר ניתוח לשחזור הרצועה הצולבת, חזר לאימונים ובמידה שירגיש טוב, עשוי להיכלל בסגל.