קשר ספרטה מרטין האשק מועמד למכבי חיפה

הירוקים התייעצו עם בן חיים. בלבול: "לא נביא חיזוק בכוח"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.01.20 - 23:38
תחילת כתבה

מכבי חיפה ממשיכה לחפש אחר רכש, והשם החם בפנקס הוא זה של מרטין האשק, קשר צ'כי בן 24. השחקן ששיחק בנבחרות הצעירות של צ'כיה, ערך העונה 16 הופעות בליגה המקומית, בהן כבש חמש פעמים ובישל ארבעה נוספים. בין היתר, במועדון התייעצו עם טל בן חיים, שמשתייך לסגל הקבוצה.  

בתוך כך, הקבוצה ממשיכה לרדוף והערב (שבת) הירוקים הביסו את סקציה נס ציונה 0:4 וצמצמו, לפחות זמנית, את הפער לנקודה אחת בלבד מהמוליכה והאלופה מכבי תל אביב. מרקו בלבול נהנה מערב נהדר של שני הבלמים, טרנט סיינסברי ועופרי ארד, וגם של שני החלוצים, ניקיטה רוקאביצה וירדן שועה שבמחצית שנייה קטלנית הצליחו לסיים עם ניצחון גדול שיפעיל עוד קצת לחץ על הקבוצה במקום הראשון.

אבל למרות התוצאה הגבוהה, מאמן הירוקים מרקו בלבול היה מעט מסויג. "יכולנו להיראות טוב יותר", הודה האיש על הקווים בסיום המשחק. "היו חסרות לי קצת אנרגיות במחצית השנייה, זה לא פשוט לעבור שלושה משחקים בשבוע והיינו קצת כבויים, אבל פגשנו קבוצה שניצחה את באר שבע והוציאה תיקו ממכבי תל אביב, היינו חדים בפעולה האחרונה והתגברנו על יריב לא פשוט".

בהמשך, בלבול התייחס גם לסוגייה בוערת מבחינת המועדון: החיזוק. "ברור שיש לנו סגל קצר, אין ספק שנצטרך להתחזק, אבל לא נביא שחקנים בכוח". לגבי מועמדים? "נביא שחקנים במקומות שחסרים לנו. כשיהיה מה להודיע, נודיע".

מנגד, עמיר תורג'מן, מאמן סקציה נס ציונה, לא יכול היה להסתיר את האכזבה. "במחצית הראשונה קצת הצלחנו להחזיק, במחצית השנייה היינו קטסטרופה. השער השלישי והרביעי מבאסים אותי, זה מאכזב מאוד אבל נהיה חייבים להמשיך קדימה". האם האדום לשי אליאס היה האירוע שגרם להם להתפרק? "אין ספק שזו טעות חמורה שלו, והמשחק השתנה, אבל יש קבוצות שמצליחות לשמור על 0:0 גם בעשרה שחקנים. לא עלינו טוב למחצית השנייה, ולכן איבדנו את המשחק".

ועם מבט קדימה, הגיעה גם השאלה לגבי סיכויי ההישרדות של קבוצתו בליגה. "מול בני יהודה ונתניה ניצחנו, היום זה לא מה שהיה רצינו, אבל אנחנו בד"כ עושים עבודה טובה. אנחנו צריכים לדחוף קדימה, ולהישאר מאוחדים וחזקים גם בימים לא קלים. אם נתחזק במקומות הנכונים, אני בטוח שנישאר בליגה. הקבוצות האחרות בתחתית לא יותר טובות מאיתנו".