מכבי תל אביב מעוניינת לחזק את הסגל בדן ביטון

הצהובים רוצים את הקשר שסומן כבר מהקיץ, ומוכנים להשאלה עם אופציית רכישה. פגישה עם רעננה תתקיים השבוע לגבי גאנם. זהות המצטרפים תשפיע על עתיד ברסקי, חוזז ושוינפלד. בקבוצה התייחסו ל-VAR: "שידברו על השער החוקי של אופואדו שנפסל"

תומר לוי
תומר לוי  19.01.20 - 11:05
תחילת כתבה

מכבי תל אביב המשיכה להתבסס אמש (שבת) בפסגת ליגת העל בזכות 0:3 על הפועל חדרה בנתניה. גיבור הניצחון היה כמובן איתן טיבי, שקבע את תוצאת המשחק עם שני שערים בנגיחה בדקות הסיום.

כעת, במוליכת הליגה מסתכלים קדימה, ורוצים לצרף שחקנים שסומנו כבר מהקיץ. אחד השמות הוא קייס גאנם, שלגביו תתקיים השבוע פגישה עם הפועל רעננה. מועמד נוסף הוא דן ביטון שמשחק בלודוגורץ, ובמכבי תל אביב מעוניינים לצרף אותו גם במתווה של השאלה עם אופציית רכישה לעונה הבאה.

זהות המצטרפים לאלופה תשפיע על עתידם של מתן חוזז, ארון שוינפלד ורוסלן ברסקי. מספר קבוצות כבר פנו לצהובים בנוגע לצירופם של השלושה, אך קיבלו תשובה שלילית מאחר שוולדימיר איביץ' לא מעוניין לשחרר אותם בשלב זה וההחלטה לגביהם תתקבל ככל הנראה רק לקראת סוף חלון ההעברות.

בגזרת הסגל הקיים, בקבוצה רוצים לשבת עם אייל גולסה לגבי עתידו. הקשר אומנם יסיים את חוזהו בסוף העונה ויכול לנהל כעת מו"מ עם כל קבוצה שיבחר, אך כרגע נראה שהוא מעוניין להמשיך במכבי תל אביב.

בנוגע למשחק בנתניה, איביץ' החמיא החמיא לטיבי בסיום, ושחקנים בקבוצה לא התפלאו מהצמד שכבש: "הוא הבלם הטוב ביותר בארץ, עובד קשה וזה פשוט מגיע לו. הוא בכושר שיא והשערים הם רק בונוס".

למרות התוצאה, האלופה לא ממש הרשימה, ועד הדקה ה-87 הוליכה בהפרש של שער אחד בלבד. "היינו צריכים לגמור עניין במחצית הראשונה, אבל לא עשינו את זה", אמרו שחקנים בקבוצה. "בשנייה איבדנו קצת ביטחון וזה קרה לנו כמה פעמים השנה. אנחנו חייבים לדעת להרוג משחקים מוקדם".

המשחק גרר ביקורות מצד חדרה על ה-VAR, שפסל את השוויון של רועי זיקרי, ובמכבי תל אביב התייחסו בתגובה לשער של צ'יקו אופואדו, שאושר למרות שהקוון פסל אותו: "במקום להתעסק בשער של חדרה שנפסל, שידברו על זה איך שהשער של צ'יקו נפסל למרות שהוא חוקי ורק בעזרת ה-VAR אישרו אותו".

בנוגע למצבו של אורוש ניקוליץ' הפצוע, איביץ' אמר: "כולנו תומכים בו ומקווים שיחזור לשחק בתקופה הקרובה. הוא שחקן מצוין ומה שקרה לו זה חוסר מזל משווע. הוא כבר שנה בחוץ וזה לא פשוט, כולם תומכים בו יום יום".