בית"ר הצהירה: "גדי קינדה לא יעבור להפועל ב"ש"

שחקנה של הקבוצה מהבירה עדיין מתלבט אם לטוס לקנזס או להישאר בארץ. הקבוצה של יוסי אבוקסיס מחכה. רוני לוי: "העזיבה שלו היא אכזבה. אין למועדון שום מילה בעניין"

תומר לוי
תומר לוי  19.01.20 - 13:00
תחילת כתבה

אחרי שבוע מוצלח באופן יחסי, וכשסאגת גדי קינדה מרחפת מעל ראשה, בית"ר ירושלים תפגוש מחר (20:15, ישיר ב-SPORT5) את מכבי נתניה במשחק שיסגור את המחזור ה-19 בליגת העל. רגע לפני, רוני לוי קיים את מסיבת העיתונאים המסורתית.

לוי נשאל לגבי קינדה וסיפר כי נראה שהשחקן כבר לא יחזור לבית"ר: "זה עניין שלו מול הקבוצות שרוצות. זה לא בידיים של המאמן. מאמין שזה ייפתר תוך יומיים-שלושה. הבנתי שהוא מתלבט ואני מבין אותו. אני שמח שהצלחנו להביא אותו לרמה כזו שיש לו ביקוש כי בקיץ שעבר אלו לא היו המספרים. אין לבית"ר 'סיי' בעניין. אם זה לא תלוי בנו, מה אני יכול לעשות? העזיבה של גדי זו אכזבה גדולה. אני מקווה שנצליח להביא שחקן או שחקנים שימלאו את החסר".

אגב, אם יחליט בסופו של דבר לא לעבור לקנזס, ההערכה היא שהפועל באר שבע תיכנס לתמונה. בכל מקרה, קשה לראות אותו ממשיך בבית"ר, כפי שציין המאמן. יותר מאוחר מהמועדון יצאה הודעה רשמית: "לבית"ר ירושלים יש את הזכות להחליט היכן ישחק גדי קינדה בישראל. הוא לא יעבור לשורותיה של הפועל באר שבע". אם השחקן יישאר בסוף בבית"ר, משה חוגג ישדרג לו את השכר, שכרגע עומד על 170 אלף דולר לעונה.

"תמיד המשחק הקרוב הוא החשוב ביותר וככה אנחנו מתייחסים אליו", אמר לוי, "נתניה קבוצה מסוכנת. אנחנו מתייחסים ברצינות ומקווים לנצח. כל משחק הוא בפני עצמו. המשחק מול מכבי ת"א משך אותנו להתגונן ופחות להיות דומיננטים. לא צריך להתבייש לעשות הגנה. זה גם חשוב. הפעם זה משחק שונה. אנחנו משחקים בבית שלנו. אנחנו רוצים להיות דומיננטים בכל משחק".

לוי מודע לכך שהקבוצה זקוקה לשחקנים כדי להמשיך ולהיאבק בצמרת: "אנחנו צריכים חיזוק להמשך העונה כי אנחנו יודעים שזה רק נהיה יותר קשה, במיוחד בפלייאוף כשאתה משחק שני משחקים נגד המובילות. יש לנו מזל רע עם כמה פצועים וגם הסיפור עם קינדה. בשביל זה אנחנו עם סגל רחב, שחקנים יקבלו הזדמנות. אני סומך עליהם".

הבלם אור זהבי התייחס לביקורות על סגנון המשחק מול מכבי ת"א: "לא באנו כדי ללכת אחורה ולהתסגר. זה מה שהמשחק אילץ אותנו לעשות. הכינו אותנו ברמה הכי גבוהה למשחק הזה. לא אכפת לנו ממכבי ת"א, אלא רק מהתוצאות שלנו".