מבלי לערוך הופעה: פאוליניו שוחרר מב"ש

כפי שפורסם, החלוץ לא התגבר על הפציעה. הקבוצה תעמוד לדין על קריאות גזעניות. הנתק בין ברקת לבכר הסתיים: המאמן והבעלים יישרו את ההדורים, ב"ש תיפרד בטקס חגיגי. אבוקסיס יערוך בכורה על הקווים בטרנר, האסלביינק יירד לספסל, זריהן וחנן ממן יפתחו בהרכב. המאמן ביקש להחזיר את שיר צדק לסגל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.01.20 - 14:56
תחילת כתבה

מבלי שערך אפילו הופעה אחת בקבוצה, פאוליניו שוחרר מהפועל באר שבע. כפי שפורסם בערוץ הספורט, החלוץ הברזילאי לא התגבר על הפציעה בברכו ועזב, לפי סעיף בחוזה בו החזיק המועדון. פאוליניו קיבל שתי משכורות על שחרורו המוקדם. כזכור, החלוץ שנחת בישראל לפני למעלה מחודש, חתם לשנה וחצי בשורות האדומים בשכר המוערך ב-400 אלף יורו בתקופה זו. 

בנושא אחר, תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד לדין את הפועל באר שבע בגין קריאות גזעניות. ע"פ דוח השופט, עם ירידת שחקני מכבי נתניה מהחימום טרם פתיחת המשחק נשמעו לעברם נהמות מצד אוהדי ב"ש שישבו ביציע המערבי. 

אחרי תקופה של נתק מוחלט, בעלי הפועל ב"ש אלונה ברקת והמאמן לשעבר ברק בכר, נפגשו על מנת "לנקות שולחן", מה שיאפשר את קיום טקס ההוקרה לפני המשחק הערב (שני) מול הפועל חיפה בטוטו טרנר. ב"ש תיפרד מבכר, מי שנחשב לדעת רבים לגדול מאמני הקבוצה בכל הזמנים, שסיים קדנציה בת קרוב לחמש שנים, בנסיבות עצובות, לפני שבועיים.

בכר ימשיך לקבל את חוזהו עד שימצא קבוצה או לחילופין ימונה למאמן נבחרת ישראל. ברקת צפויה לשאת מספר מילים לפני שריקת הפתיחה, כשבכר יגיע מלווה במשפחתו והצוות שליווה אותו במשך שנים, עם אנשים דוגמת עמיר נוסבאום, שרון מימר, איתן עזריה וגיל לבנוני.

במועדון הכינו שי למאמן, סרטון וידאו מרגש וגם הקהל מתכנן להעניק לבכר מתנה משלו. כזכור, וכפי שנחשף בערוץ הספורט, ברקת בחרה להיפרד מבכר בשיחה עם סוכנו דודו דהאן שניהל את השיחות במקומו.

מחליפו על הקווים, יוסי אבוקסיס, יעמוד על הקווים לראשונה העונה בטרנר. המאמן, שהפסיד את המשחק היחיד עד כה בליגה שהעביר מול הפועל רעננה, הסיק מסקנות ממשחק הגביע האחרון. המאמן קיים שיחה עם שיר צדק וביקש מאלונה ברקת להחזיר את הבלם לסגל הקבוצה.

נייג'ל האסלביינק, שמפגין יכולת חלשה כבר תקופה ארוכה, יירד לספסל וניב זריהן שכבש מול מכבי נתניה יפתח בחוד, לצידו של מלך שערי הקבוצה בן שהר.  מחליף נוסף שנכנס והרשים היה חנן ממן שיקבל גם הוא את המקום בהרכב, על חשבונו של נאור סבג.

אבוקסיס יחזור למערך של ארבעה שחקני הגנה, ויקבל חזרה את בן ביטון ומיגל ויטור שחוזרים מהשעיה בשל צבירת כרטיסים צהובים. לואי טאהא הפצוע ימשיך להיעדר. ג'ימי מארין וגל לוי, שנמצאים בדרכם החוצה מהקבוצה, לא יהיו בסגל. לאחר המשחק, צפויה ב"ש להודיע על שחרורו של הקשר פאוליניו,  שפציעתו בברך מסובכת משחשבו. אבוקסיס קיבל אור ירוק לצרף קשר אחורי וחלוץ, ובמועדון כבר החלו במו"מ שקט מול האופציות שנבחרו.

ההרכב המשוער: ארנסטס שטקוס; בן ביטון, מיגל ויטור, עמית ביטון, אורן ביטון; מרוהאן קבהא, דוד קלטינס, ז'וסוואה; חנן ממן, ניב זריהן, בן שהר.