הפועל ב"ש הגישה הצעה לקשר הספרדי בורחה ואייה

הקיצוני בן ה-27, ששייך לדפורטיבו לה קורוניה, מועמד לחזק את הסגל של יוסי אבוקסיס ולתפוס את מקומו של מארין במצבת הזרים. הבקיע העונה 3 שערים בליגה השניה בספרד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.01.20 - 19:05
תחילת כתבה

אחרי ששיחררה את פאוליניו, מבלי שזה הספיק בכלל לשחק במדים האדומים, הפועל באר שבע כבר נמצאת במשא ומתן עם שחקן זר אחר. בורחה ואייה, קשר ספרדי, קיבל הצעה מהמועדון מבירת הנגב להצטרף באופן מיידי, כלומר במהלך חלון ההעברות של חודש ינואר.

בורחה ואייה, 27, שייך כיום לדפורטיבו לה קורוניה, ובעבר שיחק גם במדי אלצ'ה, אוביידו, אורנסה ופונפרדינה, במדיה התפתח במחלקות הנוער. בעונה הנוכחית ערך 16 הופעות בכל המסגרות - 15 בליגה השנייה בספרד ואחת בגביע המלך הספרדי - וכבש שלושה שערים. ואייה נוטה לשחק בעיקר כקיצוני באחד האגפים.

אם בורחה ואייה יחתום במועדון של אלונה ברקת, מי שצפוי להיגרע מהסגל של יוסי אבוקסיס הוא ג'ימי מארין. הקשר הקוסטה-ריקני נמצא עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה כבר תקופה מסוימת, וצירופו של שחקן על העמדה שלו, צפוי להוביל לפרידה בין הצדדים.

בתוך כך, הפועל באר שבע פועלת גם לצירוף שחקן ישראלי. האדומים פנו רשמית לאוסטריה וינה, קבוצתו של אלון תורג'מן, בבקשה לשאול את החלוץ, שהביע רצון לקבל דקות משחק משמעותיות יותר - כך נודע לראשונה לאתר ערוץ הספורט.

תורג'מן, ששותף העונה רק 406 דקות ב-9 הופעות בכל המסגרות, שבהן הוא כבש שלושה שערים, מבין שנכון להיום הוא לא החלוץ המוביל של המאמן כריסטיאן אילצר ובשל רצונו להמשיך ולהשתייך לנבחרת ישראל ולצבור דקות משחק, הוא הביע נכונות להגיע לקבוצה הדרומית. "הוא השחקן שיכול לעזור לנו, הוא גולר", אמרו במועדון וההערכה היא שבתוך 48 שעות המהלך יתבצע.

בנושא אחר, נייג'ל האסלביינק שלח הודעת התנצלות לאוהדים. בין ההולנדי לבין הקהל של ב"ש החל סוג של מתח, לאחר שבמשחק הגביע נגד מ.ס. אשדוד סימן תנועת השתקה כלפי אוהדיו. בתגובה, הקהל שרק בוז לעבר החלוץ במשחק אתמול נגד הפועל חיפה. ההולנדי ביקש להשכין שלום, כשכתב בחשבון הטוויטר שלו: "לא התכוונתי לפגוע בכם, בואו נמשיך יחד לעוד הרבה נצחונות!"