מכבי חיפה הודיעה: לייו חתם בקבוצה עד תום העונה

המגן הספרדי בן ה-30, שעל המגעים איתו פורסם לראשונה בערוץ הספורט, מצטרף לסגל של בלבול אחרי ששוחרר מאוסאסונה. לירוקים תהיה אופציה להאריך את ההתקשרות. "שיחקתי בקבוצות בספרד, אבל האצטדיון של חיפה הוא הטוב שראיתי", אמר השחקן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.01.20 - 19:24
תחילת כתבה

אחרי שהגיעה לסיכום עם השוער היהודי-אמריקני ג'ו קוזמינסקי, מכבי חיפה הודיעה הערב (רביעי) על החתמה חדשה, הראשונה שלה בחלון ההעברות של חודש ינואר. לייו, המגן הספרדי בן ה-30, חתם על חוזה בכרמל עד תום העונה, עם אופציה להאריך את ההתקשרות בקיץ בעונה נוספת. על מועמדותו של לייו למכבי חיפה פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט. 

"אני נרגש מאוד להגיע למכבי חיפה. זה מועדון גדול שמשחק באירופה ואני רוצה להיות חלק מזה. שיחקתי בקבוצות בספרד, והאצטדיון של חיפה הוא הכי טוב שראיתי", אמר לייו לאחר החתימה.

מנואל קסטיאנו קסטרו, הידוע בכינויו "לייו", אמנם יכול לשחק במגוון תפקידים בהגנה, אבל העמדה המוכרת עליו היא בצד ימין של ההגנה. לייו מצטרף לירוקים מהכרמל מאוסאסונה הספרדית, במדיה שיחק מאז עונת 2017/2018.

מלבד התקופה באוסאסונה, לייו שיחק, בין השאר, גם במדיהן של אלמריה, אייבר וספורטינג חיחון. הוא אמנם גדל במחלקת הנוער של מועדון הפאר ולנסיה, אבל לא הצליח לתקוע יתד בקבוצת הבוגרים של העטלפים ונדד בין מועדונים שונים בספרד. כעת, לראשונה בקריירה, הוא ישחק במדינה אחרת.

הרכש הבא של חיפה, כאמור, צפוי להיות ג'ו קוזמינסקי. השוער שיגיע מהליגה השנייה בארצות הברית, אותה ליגה שממנה הגיע ג'וש כהן, יעבור עם הגעתו לארץ בדיקות רפואיות ואחריהן יחתום על החוזה. על פי הערכות, חיפה תוכל לרכוש אותו בקיץ תמורת 200 אלף דולר.

הגעתו של קוזמינסקי באה בעקבות פציעתו של גיא חיימוב, שיעבור היום (רביעי) ניתוח בכתפו בבית החולים רמב"ם ולא יחזור לשחק העונה. סוכנו של השוער היהודי-אמריקני איתמר קינן, שהיה אחראי על מעברו של דקל קינן לארה"ב ועל בואו של ג'וש כהן לחיפה, דאג לווידאו של קוזמינקסי  שהרשים את הצוות המקצועי ובראשותו מאמן השוערים גיורא אנטמן.

בעניין אחר, במועדון מתלבטים באשר לטיפול בדולב חזיזה, שסובל מבקע. אחרי טיפול שמרני ואנטיביוטי שכלל מנוחה, אחד השחקנים הבכירים בסגל של מרקו בלבול עשוי להיכנס לניתוח, זאת במידה שיחזרו הכאבים. נכון לעכשיו, חזיזה מיועד לקחת חלק במשחקים הקרובים.