אוהדי ב"ש נהמו, המשחק מול ק"ש הופסק ל-5 דקות

מה שהיה אמור להיות משחק על מי מנוחות, הפך לאירוע מכוער. אדניי ודיניז ספגו נהמות מהיציעים, והשופט שלומי בן אברהם הוריד את הקבוצות מהדשא לחמש דקות, לפי התקנון. ברקת, שישבה ביציע האוהדים, טענה שלא שמעה דבר. המשחק הסתיים ב-0:0 מאכזב

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.01.20 - 19:11
תחילת כתבה

תופעת הקריאות הגזעניות כבר כבשה את איטליה, עשתה סיבוב הופעות באנגליה והעונה היא גם הגיעה לישראל - אבל מתי היא תיפסק? לצערנו קיבלנו הערב (שבת) תקרית מבישה נוספת, הפעם במשחק בין הפועל באר שבע לעירוני קריית שמונה, שהתלוננה על נהמות לעברם של ג'יימס אדניי ומרקוס דיניז מכיוון היציעים של אוהדי האורחת. בעקבות כך, השופט שלום בן אברהם אף הפסיק את המשחק לחמש דקות, כך על פי התקנון. אלונה ברקת, שישבה ביציע האוהדים מתחילת המשחק, טענה כי לא שמעה דבר.

התקרית החלה בירידה להפסקה, כאשר השופט, שלום בן אברהם, קיבל פנייה מאנשי ק"ש והגיב בהתאם: הוא פנה לכרוז המשחק וביקש ממנו להתריע לפני עצירת המשחק, וכך קרה. אך לא זה מנע מאוהדי הפועל ב"ש להמשיך בשלהם ולהוסיף נהמות לעבר שחקני הקבוצה הצפונית, מה שהוביל להפסקת המשחק.

בתוך כך, משקיף המשחק, סוהיל דאוד, ציין מספר מקרי נהמות בדו"ח שלו, והפועל ב"ש צפויה לעמוד לדין משמעתי, בטח לאור העובדה כי מדובר בשבוע שני ברציפות שבו נרשם אירוע מכוער שכזה (יונס מלדה ממכבי נתניה ספג קריאות דומות מאוהדי ב"ש). בנוסף, המשטרה עודכנה ויהיה ניסיון להגיע לאותם אוהדים כדי לפתוח בהליך פלילי נגדם.

נושא הקריאות הגזעניות לא היה היחיד על הפרק. דווקא במשחק עם קצב גבוה ולא מעט אירועים, מערכת ה-VAR קרסה בשל תקלה טכנית ולא נעשה בה שימוש. ותתפלאו, היו מספר אירועים מעוררי מחלוקת. זה התחיל בנגיעת יד של מיגל ויטור, בעקבותיה נפסל שער של הפועל באר שבע - אך במקרה הזה מדובר בהחלטה מוצדקת.

עשר דקות מאוחר יותר, סילאס דה סילבה עצר מתפרצת בעזרת ידו גם כן, אך במקרה הזה בן אברהם נתן יתרון במקום לשלוף את הכרטיס הצהוב (כפי שעשה עם מיגל ויטור) שהיה מותיר את ק"ש בעשרה שחקנים. אז תגידו אתם, טוב שיש את ה-VAR?