כץ: מכירת הפועל חיפה? אני כאן להישאר

הרוכשים הפוטנציאליים מוכנים לשלם לבעלים 1.2 מיליון דולר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.01.20 - 20:53
תחילת כתבה

עם כל הכבוד לאירועים על כר הדשא, הפועל חיפה מעניינת בימים אלה הרבה יותר לנוכח מה שקורה מחוץ למגרש. האם יואב כץ ימכור את המועדון? האם הרוכשים הפוטנציאליים רציניים בכוונות שלהם?

חמשת אנשי העסקים שמבקשים לרכוש את הפועל חיפה מידי יואב כץ, מוכנים לשלם 1.2 מיליון דולר - על פי המתווה המקורי. אלא שלאחר המשחק מול הפועל רעננה באצטדיון סמי עופר (2:2), הבעלים הנוכחי הבהיר: "אני כאן להישאר".

כץ התייחס גם לקריאות הגנאי נגדו מהיציע וטען: "אני לא חושב שיש מחאה, להיפך. יש חבורה שצועקת כבר 15-16 שנים והיא תמשיך. זה מה שהם אוהדים אוהבים לעשות, ולצערי בכדורגל הישראלי זה נמצא בכל קבוצה".

ובאשר למשחק עצמו, מאמן הפועל חיפה, חיים סילבס, ביטא היטב את התחושה בסיום: "התחושה היא מעורבת", הוא הודה. "זה היה משחק לא טוב של שתי הקבוצות. השער הראשון סחרר אותנו, בוודאי השער השני, ועלינו לא רגועים. במחצית השנייה גררנו את עצמנו למשחק בכוח, חזרנו ל-2:2 עם מצבים טובים לכבוש. איך אני יוצא מהמשחק? בסדר. לא יותר".

בהמשך, סילבס התייחס גם לרכש שלו, יאקוב סילבסטר, שכבש הערב את שער הבכורה שלו: "חיפשנו אותו עוד לפני", טען סילבס לגבי הסלובקי. "עשינו מאמצים להחתים אותו, הוא עלה בתנאים קשים והחזיר אותנו למשחק. אני מקווה שתהיה עוד התרוממות שלו ושל הקבוצה". האם מ.ס. אשדוד, קבוצתו הקודמת, פספסה אותו? "לא בהכרח", אמר סילבס, "יש שחקנים שמצליחים במקום אחד יותר, ובאחר פחות".

סילבסטר, מצידו, היה נרגש במיוחד מסיבות אישיות. "אני רוצה להקדיש את השער הזה לסבתא שלי, שמתה הבוקר. היא היתה המעודדת הכי גדולה שלי. לא היה פשוט לשחק עם המחשבות עליה, אבל רציתי לכבוש בשבילה ואני שמח שעשיתי את זה". בהמשך, נשאל גם לגבי קבוצתו הקודמת: "ההחלטה לעזוב היתה של שני הצדדים (של סילבסטר ושל מ.ס. אשדוד, ששחררה אותו), לא הרגשתי טוב שם, ולכן עשיתי הכל כדי לעבור לכאן. אני שמח שהגעתי, ואני מקווה שזה צעד ראשון טוב בשבילי".