רשמית: שמואל שיימן חתם לעונה וחצי בק"ש

המגן השמאלי ערך אימון בכורה. אדניי על הקריאות: לא מתרגש

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  26.01.20 - 18:55
תחילת כתבה

שמואל שיימן חתם היום (ראשון) רשמית בעירוני קריית שמונה לעונה וחצי וכבר ערך את אימון הבכורה שלו בקבוצה. זו תהיה התחנה השישית של שיימן בישראל. בעונת 2012/13 הוא הגיע למכבי חיפה ומשם עבר בהפועל תל אביב, הפועל חיפה, הפועל באר שבע ובית"ר ירושלים. הוא זכה בגביע עם הפועל חיפה ואף רשם שתי הופעות בנבחרת ישראל.

את העונה פתח בוונלו ההולנדית, אך רצה לשוב ארצה. ק"ש הקדימה את הפועל חיפה עמה ניהל שיימן מו"מ בימים האחרונים. שיימן הופך למגן השמאלי הרביעי שמתאמן עם ק"ש. אמיר בן שמעון וגל שיש הגיעו בחלון ההעברות הקודם, ואליהם צורף דילן דה יונג שנמצא בהליך קבלת תעודת זהות ועשוי להיות מושאל לקבוצה מהליגה הלאומית.

בנושא אחר. בעל כורחם מצאו את עצמם אמש (שבת) שניים משחקני עירוני ק"ש, מרכוס דיניז וג'יימס אדניי במרכז סערה, כאשר השניים ספגו נהמות מכוערות מצד אוהדי הפועל באר שבע, מה שהוביל להפסקת המשחק. במועדון, שחוץ מהאירוע, היו מאוכזבים גם מהיכולת ניסו להרגיע את הרוחות.

אנשי ושחקני ק"ש ניסו להרגיע את השניים ולעטוף אותם באהבה. דיניז שצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "די לגזענות" התייחס גם באופן אישי כשאמר לחבריו: "חבל שזה קרה. טוב לי כאן, וזה לא ישנה את דעתי על ישראל. האוהדים האלו הם טיפשים ואני חזק מזה". אדניי התחבר לאותה המנטרה כשאמר לחבריו: "אני בן אדם, לא מתרגש מאוהדי ב"ש". גם תוך כדי המשחק השניים שוחחו עם השופט שלומי בן אברהם והבהירו לו שאינם מתייחסים לנהמות.

מעבר להתעסקות בדברים שמחוץ לכדורגל, אדניי גם נפצע בברכו לקראת סיום ההתמודדות, וצפוי לעבור בדיקת MRI כדי לברר את חומרת הפציעה. בק"ש מקווים כי לא מדובר בפציעה חמורה, שכן הוא אחד השחקנים הבולטים בשורותיה מפתיחת העונה.

במועדון חשו אכזבה מהמשחק, כשלהרגשתם היו עדיפים על באר שבע, הצליחו לבלום אותם, אך סבלו מחוסר מחץ. למרות זאת בקבוצה שמחים מכך שאחמד עאבד, שפתח במשחק והתקבל בחום ע"י הקהל המקומי, הראה יכולת טובה למרות שלא שיחק תקופה ארוכה והוכיח שהוא יכול לשדרג את הקבוצה מהצפון. סילאס דה סילבה, שקיבל הזדמנות נדירה בהרכב, היה די טוב וכמוהו גד עמוס שסיפק משחק שקט ושמר על רשת נקיה. גם אורי דהן, אורי צעדון וזיו מורגן זכו למחמאות.

לעומת זאת, איסמעיל ריאן שפתח במשחק ההפסד למ.ס. אשדוד, הודח מההרכב ואפילו לא התחמם. קובי רפואה ביקר את האנוכיות של שחקני ההתקפה נגד אשדוד ונראה שנעשית שם סדרת חינוך. כמו גם קיליאן שרידן שעושה את דרכו אט-אט מחוץ למועדון.

מי שעשוי לעשות את דרכו חזרה לקרית שמונה הוא האקס, רוג'רס קולה, אשר משחק בליגה הזמבית. בשלב הזה קבוצתו לא משחררת אותו למרות שתנאיו סוכמו. אך התמונה לגביו צפויה להתבהר לאחר המשחק של קבוצתו היום בגביע הקונפדרציות. עוד בגזרת החיזוק, שמואל שיימן, שסיכם בשבוע שעבר נחת הלילה בישראל, יעבור בדיקות רפואיות, יחתום וצפוי להתייצב לאימון הערב.