"הם יהיו במוטיבציית שיא": אצילי ומכבי מוכנים לב"ש

אחרי הניצחון על אשדוד, הצהובים כבר עם הראש ברביעי, אז יתארחו אצל היריבה הגדולה על התואר בשנים האחרונות. כובש השער הראשון בשבת משוכנע: "אם נשחק כמו שאנחנו יודעים, נצא גם משם עם חיוך". וגם: המסר שלו לאנדי הרצוג. פרץ יהיה בסגל כבר בטרנר?

תומר לוי
תומר לוי  26.01.20 - 09:09
תחילת כתבה

אחרי עוד ניצחון נוח (0:2 על מ.ס אשדוד), ועוד מחזור ללא ספיגה (ב-18 מתוך 20 משחקי ליגה שמרה על שער נקי!), מכבי תל אביב מביטה קדימה, לעבר יום רביעי הקרוב, אז היא תתארח אצל מי שהייתה יריבתה הגדולה בשנים האחרונות, הפועל באר שבע. "עד עכשיו עברנו את כל המשוכות הקשות, מקווים שנעשה זאת גם בב"ש", אמרו במועדון.

באר שבע אמנם כבר לא חלק מהמאבק על התואר, אבל במכבי מבינים כי ליריבות ההיסטורית עשויות להיות השלכות. עומר אצילי, שכבש את השער הראשון בניצחון על אשדוד, והמשיך ביכולת הטובה באופן כללי, הדגיש: "זה משחק חוץ קשה מאוד, כולם יודעים שב"ש איכותית וכשהם יראו אותנו, הם יבואו בשיא המוטיבציה. אבל, אם נבוא כמו שאנחנו יודעים, נצא משם עם חיוך ואני מקווה שזה מה שיקרה".

בעקבות הכושר הטוב שבו הוא נמצא, אצילי נשאל בסיום גם על נושא הזימון העתידי לנבחרת ולא הסתיר את מה שהוא מרגיש: "ברור שהייתי רוצה לקבל זימון. אני תמיד אומר שהחלום הגדול שלי הוא להיות בנבחרת. וכן, אם אמשיך כך, אז הציפייה שלי היא להיות מוזמן".

בחזרה למשחק בבאר שבע. בעוד הצהובים טרם ביצעו רכש בחלון של ינואר ואולי אף יישארו עם הסגל הקיים עד תום העונה (פעולות אופרטיביות בנוגע לקייס גאנם או דן ביטון לא נעשו), הם עשויים בכל זאת לקבל חיזוק ביום רביעי. דור פרץ, שנעדר בשלושת החודשים האחרונים, עשוי לחזור לסגל של ולדימיר איביץ'. במכבי רואים בחזרתו הקרובה של הקשר חיזוק משמעותי להמשך העונה.

בעוד על דור פרץ בונים במכבי, המצב שונה כרגע לגבי מתן חוזז, רוסלן ברסקי, ניק בלקמן ואלירן עטר. לגבי האחרון, כפי שכבר צוין כאן, מכבי תל אביב לא מוכנה להשתתף בשכרו ובית"ר ירושלים תצטרך לקבל החלטה אם היא מצרפת אותו או יורדת ממנו בגלל העלויות הגבוהות.

שחקן אחר שעתידו הרחוק בקריית שלום לא ממש ברור הוא אנדרה ג'ראלדש. אם זה היה תלוי רק בו, עם זאת, לא היה שום ספק. "טוב לי מאוד פה, אם זה תלוי בי אני אשאר. הסתגלנו טוב מאוד לפה", אמר המגן הימני לאחר הניצחון על אשדוד. "אני לא יודע לגבי העתיד. אתן את כל כולי עד סוף העונה, אעשה את הטוב ביותר ובסוף העונה נראה מה יהיה".