בן שמעון על אספה: "הלב שלי עם משפחת נשר"

מאמן אשדוד על משפטו של אספה. דראפיץ': "חייבים להשתפר"

גיל לוין
גיל לוין  01.02.20 - 18:24
תחילת כתבה

מכבי נתניה ומ.ס. אשדוד נפרדו ב-0:0 חלק באצטדיון הי"א, אבל מה שממשיך להיות הנושא הכי מרכזי סביב הקבוצה מעיר הנמל הוא גזר הדין סביב יצחק אספה, עליו נגזרו 4.5 שנות מאסר. המגן, שקיבל הודעה על הפסקת פעילותו במועדון לאחר גזר הדין, בחר שלא להגיע לצפות במשחק בי"א מהיציע.

כזכור השבוע, אבי נשר, אביו של ארי נשר ז"ל שנהרג בתאונה, תקף במונולוג כואב את אשדוד: "בעולם יש סטנדרט שבו אדם שמואשם בפשע מורחק ממשחק בקבוצת ספורט, מכיוון שהיא אמורה לספק ערכים חינוכיים לחברה. היא משחקת מול קהל של בני נוער וילדים ואמורה לשגר מסר של מה הוא הסטנדרט המוסרי הנהוג בחברה. אשדוד מעלה את מר אספה בהרכב מזה חודשים רבים אחרי שהורשע ובעיניי אגודת ספורט משדרת מסר לציבור הרחב שזה בסדר להפקיר לקחת חיי אדם ולהיות מעורב במעשה הריגה מתוך בחירה ויש דברים חשובים יותר מחיי אדם".

היום, רן בן שמעון, מאמן אשדוד, התייחס לראשונה למקרה, וענה בקצרה, אבל עם מסר חד משמעי: "הגעתי למועדון 5 ימים לפני המשפט. הלב שלי בתור אדם, בתור אבא לילדים, עם משפחת נשר היקרה והאהובה ואני מאחל להם את כל הטוב שבעולם. בית המשפט צריך לפסוק מה שהוא צריך לפסוק. אנחנו לוקחים את ההחלטות שלנו והדבר הכי כואב בסיפור הוא משפחת נשר ואליה אני שולח חיזוקים".

מבחינה מקצועית, המאמן החדש על הקווים בעיר הנמל נותר עדיין ללא ניצחון ליגה והיהלומים סגרו ארבעה מחזורים עם ניצחון בודד. המארחת התרחקה שש נקודות מהקו האדום, בעוד נתניה לא הצליחה לצמצם פערים בקרב עם הפלייאוף העליון.

"היינו פחות טובים במחצית ראשונה אבל החמצנו הרבה בחצי השני", אמר המאמן,  "שתי הקבוצות רצו לנצח והיה 0:0 מאוד מעניין. אנחנו לא מסמנים מטרות כרגע אלא רק שלבים. אנחנו צריכים להתחיל לנצח. יש לנו חומר שחקנים מדהים, אני נפעם מהדברים שאנחנו עושים ברמה גבוהה. אנחנו שוקלים חיזוק ויהיו חידושים, אנחנו מחפשים עוד שחקן או שניים".

מאמן נתניה, סלובודן דראפיץ' אמר: "רצינו מאוד לנצח, אבל כל נקודה חשובה בשלב הזה. עשינו כמה חילופים בגלל פציעות ולא מצאנו את עצמנו, בנוסף גם שינינו שיטה במהלך המשחק. אנחנו צריכים לשחק טוב יותר כדי להגיע לפלייאוף העליון. יש לנו שבוע חשוב מאוד ונגיע מוכנים להפועל ב"ש והפועל רעננה".

לקראת סיום חלון ההעברות, היהלומים התחזקו במגן הסרבי, שמאז שהגיע עדיין הקבוצה עדיין לא ספגה. יחד איתו, דראפיץ' התייחס להחתמה של חן עזרא ומטרות הרכש להמשך: "הבאנו את חן עזרא כדי שידחוף אותנו לפלייאוף. הוא שיחק בקפריסין כך שהוא בא בכושר טוב. נשלב אותו בשיטה ונראה איך הוא מסתדר. בנוסף, אנחנו מחפשים בלם. יש לנו כמה אופציות ונחליט מי יצורף היום או מחר".

בנושא אחר, המאמן התייחס גם לבעלים אייל סגל, שלמרות התוצאות הלא יציבות ממשיך לתמוך בצמד המאמנים שלו: "אנחנו צריכים אותו, היו לנו יחד שלוש שנים נפלאות ואני מאמין שהוא ימשיך לתמוך בקבוצה. הוא איתנו ואני מאמין שהוא ימשיך לעוד הרבה שנים, אין עליו מחלוקת".