"לפחות לא ניסינו לגנוב שערים במתפרצות"

קלינגר אחרי הפסד הפועל ת"א: "לוקחים את הכל בפרופורציות". סילבס: "השגנו ניצחון חשוב"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.02.20 - 21:44
תחילת כתבהחזרה למציאות? אחרי חמישה ניצחונות רצופים בליגה, הפועל תל אביב הפסידה הערב (שבת) 1:0 להפועל חיפה, ואמנם נותרה במקום החמישי, אך היא בסך הכל נקודה אחת מעל היריבתה הערב, וכך גם הפער מחדרה, שנמצאת במקום השישי. בצד המנצח, חיים סילבס שיחרר לא מעט לחץ, והודה בעיקר לחלוץ שלו, יאקוב סילבסטר.

ניר קלינגר, מאמן הפועל ת"א, שמאז הגיע הקבוצה נראתה מצוין התייחס להפסד: "שתי מחציות שונות; בראשונה לא היינו מספיק תוקפניים, החזקנו את הכדור יותר מידי בצורה שהייתה מיותרת. מחצית שנייה שיחקנו טוב יותר, אך חיפה נשארה מאחור ולא מצאנו את הקומבינציות הנכונות מספיק".

קלינגר כן יצא מעודד מהיכולת של שחקניו, ובעיקר שלא הסתגרו: "אם גול אחד היה נכנס אז היינו מדברים אחרת, צריכים ליזום ולשלוח שחקנים קדימה, אני מקווה שזה יקרה משחק הבא". בעקבות ההפסד, הפועל חיפה והפועל חדרה נצמדו לאדומים מתל אביב וגם על כך אמר המאמן: "אני מנוסה בעניין של מאבק בליגה, ומאמין שזה יימשך עד הסוף. לוקחים את ההפסד בפרופורציה. חבל, אבל לפחות לא התבטלנו או ניסינו לגנוב שערים במתפרצות. בטח שלא בבית שלנו".

בצד המנצח, חיים סילבס מאמן הפועל חיפה היה מאוד מרוצה מהתוצאה בבלומפילד: "היה משחק של חתול ועכבר והאמת שזה שיחק לטובתינו". כמו כן, המאמן היה מעודד מהיכולת של השחקנים ודיבר על החשיבות של המשחק היום: "השחקנים הגיעו טעונים להתמודדות, ואני שמח שהשגנו את הניצחון החשוב הזה".

אחד הגורמים העיקריים לניצחון, ובכללי לשיפור הקל בהתקפה של הפועל חיפה הוא יאקוב סילבסטרה, שכבש בשני המשחקים שלו בקבוצה. סילבס התייחס לכך כשאמר: "עשינו מאמץ גדול להביא אותו. תודה ליואב ולהנהלה, הייתה לנו בעיה בהתקפה".