אייל סגל הודיע: "החלטתי לעזוב את מכבי נתניה"

זעזוע במועדון מהשרון. הבעלים החליט להניח את המפתחות וימסור את הקבוצה באופן הדרגתי. הסיבות: ביה"ד, הקהל והעזרה שלא הגיעה. חן עזרא חתם רשמית עד תום העונה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.02.20 - 08:45
תחילת כתבה

זה היה באוויר כבר תקופה ארוכה, אבל עכשיו זה רשמי: אייל סגל הודיע הבוקר (ראשון) על עזיבתו את מכבי נתניה. "בימים הקרובים אעביר את זכויות המועדון למנכ"ל, ניב גולדשטיין", כתב הבעלים בפוסט שכתב בקבוצת הפייסבוק הרשמי של המועדון.

"בימים הקרובים אעביר את כל זכויות הניהול למנכ״ל המועדון, ניב גולדשטיין, כאשר תוך כדי אמשיך לשאת בכל ההתחייבויות הכספיות עד לתום עונת 19/20", הסביר הבעלים העוזב כיצד יתנהלו הדברים. "בנוסף, בכוונתי להתפטר מן הדירקטוריון ומתפקידי כיו"ר הדירקטוריון. אמליץ לדירקטוריון להגדיל את מספר החברים לשבעה ולמנות שלושה חברי דירקטוריון חדשים (מעבר לארבעה הקיימים) מתוך קהל האוהדים, שכן טבעי שרוכשי המינויים יהיו בעלי זכות הבחירה והנבחרים במועדון".

"על הדירקטוריון תוטל המשימה למצוא מועמדים לרכישת המועדון או להעביר את זכויות הניהול לאוהדים, שהם הבעלים הטבעיים של המועדון. החל מעונת 20/21 ועד שימצא מי שייכנס בנעליי, תקציב המועדון יהיה מבוסס על הכנסותיו העצמאיות (סביב 18-20 מיליון שקלים, מותנה במכירת מנויים/כרטיסים ורמה סבירה של ספונסרים). אני מצדי אמשיך להפקיד את הערבויות הנדרשות על מנת לאפשר למועדון להתנהל. הזמן והמשאבים שיתפנו לי ישמשו להעמקת ההשקעה בהצלחת מחלקת הנוער, שהיא עתיד המועדון".

בהמשך הפוסט, הסביר הבעלים מה היו הגורמים שהביאו להחלטה: "ביום בו מתחדדת ההבנה שבאופן שיטתי מאמינים בך ובדרכך רק בהצלחות, ובימים קשים דורש היציע לנהל במקומך, כשאתה מבין שלכל המתואר מתלווה במקביל רגולציה משפטית שמתורגמת להחלטות לא סבירות של אלו שאמורים לנהל את הכדורגל בארץ, כל שנותר זה לקבל החלטות, גם אם הן קשות במיוחד. בניגוד למהירות בקבלת ההחלטה לרכוש את המועדון, זו החלטה שהתבשלה אצלי כבר מזה זמן רב ובלב כבד".

"הגעת רבבות מאתנו למשחק גמר הגביע חשובה ומרגשת, אך יותר מכך האלפים שנשארים לעודד ולחבק את השחקנים גם אחרי הפסד", המשיך סגל. "כך קרה שנים ארוכות וכך קרה בתחילת דרכינו המשותפת. לצערי, בשנה וחצי האחרונות נעלמה כליל התופעה המרגשת והמחזקת שליוותה אותנו. הסולידריות באש ובמים נפסקה. מאז תחילת עונת 18/19, אנו עדים לפגיעות אישיות בצוות המקצועי והניהולי הבכיר, פגיעות שהפכו לחלק משפת היום יום וחוזרות על עצמן לאחר כל משחק בו התוצאה לא תואמת את הציפייה".


לאחר מכן, סגל התייחס להחלטות בין הדין: "בכל שנותיי לא עמדתי כנאשם בפני בית דין או דיין יחיד אשר יכול לחרוץ גורלות. לצערי, במהלך שנת 2019 קרה הדבר פעמיים. בשני המקרים עמדתי לדין בשל טענות מופרכות, בהם פסק הדיין פסיקות תלושות ומנותקות מהמציאות. מאחר ואין בכוונתי לעמוד שוב בפני סיטואציות דומות בעתיד, שלחתי את הצהרתי ליו״ר ההתאחדות פעמיים. בפעם הראשונה בסמוך לפסיקת הדיין ובפעם השנייה לפני מספר ימים. כל אחד מאתנו מציב גבולות בחייו ובמעשיו, עבור עצמו. מבחינתי זו הייתה חציית גבול ולמעשה הקש ששבר את גב הגמל".

למרות הפרסומים השונים על מעמדו של סגל, עד הבוקר בקבוצה היו משוכנעים שהבעלים יישאר. "הוא קודם כל אוהד ולא ייתן לקבוצה ללכת לאיבוד ולמקומות שהוא בעצמו לקח אותה מהם", אמר מקורב לבעלים, שנכח במשחק קבוצת הנוער בניצחון על מכבי ת"א ונהנה מאד. ההערכות סיפרו כי סגל מרגיש לבד במערכת מבחינה כלכלית, והכעס של האוהדים והמחאות השונות גרמו לו לריחוק מסוים. "במקום להגיד לו תודה, אז יש אוהדים עם זיכרון קצר שמפגינים", אמרו במועדון.

לצד ההודעה של סגל, בקבוצה דווקא ממשיכים כרגיל והיום (ראשון) הודיעו חן עזרא חתם רשמית עד תום העונה באמצעות סוכנו ניר אמיר. עזרא חוזר למועדון בו עשה את צעדיו הראשונים כמקצוען אחרי שלא הצליח למצוא את מקומו באומוניה ניקוסיה מקפריסין.

בינתיים, הנקודה שהוציאה מכבי נתניה אתמול באשדוד, לצד הניצחונות של הפועל חיפה והפועל חדרה, הרחיקו את היהלומים מחלום הפלייאוף העליון. החבורה של סלובודן דראפיץ' ושי ברדה יכולה לשאוב ביטחון מהעובדה שהקבוצה לא ספגה בשני המשחקים האחרונים ושמשחק ההגנה התייצב, אך מצד שני, רועי קהת, יונס מלדה ופאטוס בצ'יראי המשיכו להחמיץ ממצבים קורצים והסוף ידוע לכולנו. "יש חוסר ביטחון לא ברור אצל שחקנים בחלק הקדמי", אמרו בקבוצה.

בתוך כך, בקבוצה הביעו חוסר שביעות רצון על כך שהבלם הסרבי, סבטוזאר מרקוביץ', שעל מועמדותו פורסם לראשונה בערוץ הספורט, העדיף לחתום בלריסה היוונית אליה יושאל מאולימפיאקוס. "זה בדיוק השחקן שחיפשנו. נצטרך לעבור למועמד הבא", אמרו בנתניה.

בינתיים קיימת דאגה סביב אביב אברהם, שחש ברגישות בשריר, כשמדובר בפציעה ממנה הוא סובל העונה יותר מדי פעמים. גבי קניקובסקי ישוב להרכב על חשבונו במשחק ביום רביעי מול הפועל באר שבע.