ביקורת על קונטה: "זו חוסר אחריות מהדרגה הראשונה"

מגן בית"ר ירושלים ספג אש אחרי ההרחקה מול בני יהודה: "חייב להשתלט על האמוציות שלו". וגם: הזר שברח מבין האצבעות, המחסור בשמות פנויים והמוצא האחרון של בניון

תומר לוי
תומר לוי  03.02.20 - 07:15
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים הייתה בטוחה שהיא בדרך לניצחון ביתי אמש (ראשון) מול בני יהודה, אך מהדקה ה-82 היא ספגה שלושה שערים והפסידה 3:1 בתום משחק עצבני ומלא באירועים מתסכלים מבחינתה. אחרי המשחק הטעון, שחקנים רבים של בית"ר ניסו לדבר עם השופט אוראל גרינפלד, ששלף כרטיס אדום לאנטואן קונטה וכן צהוב חמישי ללוי גארסיה, אך ללא הצלחה. מי שכן נכנס לחדר שלו ודיבר איתו היה יו"ר הקבוצה, אלי אוחנה, ששמע הסברים לכל החלטה והחלטה.

איתמר ניצן היה בסערת רגשות אחרי המשחק ומשוכנע שמוחמד גאדיר דחף אותו לפני השער הראשון של בני יהודה. אנשי ה-VAR בינתיים מגבים את גרינפלד וטוענים שהשוער נתקל בגאדיר, ולא להיפך. צריך להגיד שגם חלק מהשחקנים הכתומים היו משוכנעים ששער השוויון ייפסל.

במקביל, בבית"ר העבירו ביקורת חריפה על אנטואן קונטה. "זו חוסר אחריות מהדרגה הראשונה לספוג צהוב שני כזה. הוא נהג בחוסר אחריות וחייב להשתלט על האמוציות שלו", אמרו במועדון. בקבוצה היו ערים לכך שהמגן לא רגוע במחצית, אבל החליטו להמשיך איתו, וזה עלה להם ביוקר.

בבית"ר גם התייחסו למצב של הסגל, שהשפיע לטענתם על התוצאה: "הסגל הקצר עושה את שלו. אם היינו נשארים עם 11 שחקנים, היינו מנצחים. אבל אנחנו לא משחקים טוב, ומקווים מאד שיגיע חיזוק". אפרופו חיזוק, ראבל מוריסון בן ה-26 משפילד יונייטד, שבמועדון מאד רצו להביא, חתם במידלסבורו ביום האחרון של החלון לדאבונם של ראשי המועדון. מוריסון שיחק עם בניון בווסטהאם ב-2012, אך זה לא מנע ממנו להישאר בממלכה ולוותר על ירושלים. נכון לרגע זה, אין שחקן זר שאמור להגיע והפתרון היחיד והמשמעותי כרגע לרכש הוא כנראה אלירן עטר.

לעומת זאת, משה חוגג בשלב הזה לא מתכוון להעלות את ההצעה, ומכבי תל אביב לא מוכנה כרגע להשתתף בשכר. מצד שני, קיימת הערכה שבימים הבודדים שנשארו עד לתום המועד, יהיו התפתחויות בעניין.

בנושא אחר, לוי גארסיה, שקיבל צהוב חמישי, לא ישחק נגד מכבי חיפה ביום שני, וזה חיסרון מאד משמעותי. קונטה ייעדר מהקרב הקרוב נגד הפועל כפר סבא בעקבות האדום. בינתיים, בקבוצה מקווים שעידן ורד, שלאט לאט חוזר לכושר, וכן פרדי פלומן שחזר מהרחקה ואולי גם שלומי אזולאי ושלום אדרי, יחפו על הסגל הקצר. בנוסף, הקבוצה מהבירה תעמוד לדין על זריקת בקבוקים לכר הדשא, שפגעו בשופט אלי חכמון, ובקוון דן אוצ'ניק.