פיירברג לאייל סגל: "לא אתן לך לעזוב את נתניה"

בקבוצה עדיין מאמינים כי ניתן לשכנע את הבעלים לחזור בו מההודעה על פרישה בתום העונה. מקורבים למועדון: "צריך לחבק אותו, עד שישנה את דעתו". עזרא בסגל מול ב"ש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.02.20 - 09:00
תחילת כתבה

במכבי נתניה הגיבו בהלם גדול להודעתו של הבעלים, אייל סגל, על כוונתו לעזוב את הקבוצה אתמול (ראשון). שחקנים, אוהדים ואפילו ראש העיר, מרים פיירברג, פנו לסגל במטרה להניא אותו מההחלטה, שלה משמעויות רבות באשר למועדון בטווח הארוך.

"לא אתן לך לעזוב", אמרה בפשטות פיירברג לסגל בשיחה ביניהם. "אתה לקחת את הקבוצה, מהמקום הכי נמוך שיש, והובלת אותה למקומות בטוחים, מקצועית וכלכלית". במקביל, פיירברג שידועה באהבתה לקבוצה, והן מעבירה לה תקציב גבוה ביחס לערים אחרות, תנסה לסייע במציאות אנשי עסקים נוספים, שיוכלו לסייע לסגל כלכלית.

בשיחה סגורה בין חלק מהשחקנים, שנערכה אתמול, נטען כי עלייה של הקבוצה לפלייאוף העליון, עשויה לשנות את החלטת הבעלים. בכל מקרה, עדיין לא מדובר בסוף עידן: סגל לא נקב במחיר, הקבוצה אינה על המדף, וגם על מחלקת הנוער שטיפח כל כך בשנים האחרונות, הוא אינו מתכוון לוותר בקלות. מצד שני, עזרה כלכלית מצד אנשי עסקים, שהבטיחו לעזור ונעלמו, תוביל לשינוי בתקציב שיועמד בעונה הבאה.

כרגע מסתמן שהתקציב יקוצץ כמעט במחצית, ויעמוד על סכום של בין 18 ל-20 מיליון ש"ח. שחקנים שאינם מספקים את הסחורה, דוגמת רועי קהת שמרוויח סכומים גבוהים, עשויים להתבקש למצוא קבוצה חדשה. התקציב יהיה בנוי מהכנסות בלבד בעונה הבאה, להוציא תרומות.

אבל למרות אי הוודאות, דבר אחד כן בטוח: סגל יעמוד בהתחייבויות החוזיות שלו לעונה הבאה. "אייל הוא לא דניאל יאמר, שלא היה אוהד", גילה מקורב לבעלים, "הוא לא ייתן לנתניה להתרסק". לערוץ הספורט נודע, כי אחרי אירוע בו כמה אוהדים קיללו אותו, החליט בפעם הראשונה זה שנים לעזוב את המשחק מול מכבי חיפה באמצע, לבקשת קרובת משפחה.

"בלי אייל, אין מכבי נתניה", אמרו בפשטות במועדון, "והקללות האלה לא עוזרות. האוהדים חייבים להבין: כל פעולה שלהם עלולה להרחיק את האדם היחיד כרגע שמעוניין לנהל את המועדון, עושה זאת מאהבת מרדכי ולא רואה בזה עסק". נכון להבוקר זכויות הניהול טרם הועברו לעו"ד ניב גולדשטיין, מי שמשמש היום כמנכ"ל המועדון. "גם אחרי ההודעה, אייל נתן את האישור להחתים את חן עזרא", הודו בקבוצה, "צריך לדעת לחבק אותו עד שישנה את דעתו".

ובתוך הסערה הזאת, בקבוצה מנסים להתעסק גם בעניינים מקצועיים, ובהכנה למשחק ביום רביעי נגד הפועל ב"ש. אביב אברהם יחמיץ את המשחק, בעוד גבי קניקובסקי ישוב להרכב, לאחר שריצה עונש הרחקה בשל צבירת 9 כרטיסים צהובים. חן עזרא (ששיחק בעבר בב"ש) ייכלל בסגל לראשונה. במקביל, המאמנים סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה ממשיכים לחפש בלם זר, במקומו של רומן גולובארט שחתם בא.א.ק לרנקה.