האופציה וסעיף המכירה: פירוט החוזה של קייס גאנם

החלוץ החדש של הפועל ב"ש חתם למעשה לשנתיים וחצי עם אופציה לשנתיים נוספות. במועדון "מקווים שהסגל הרחב לא ייצור מרמור". ולמה ג'ימי מארין עבר דווקא לאשדוד?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.02.20 - 10:35
תחילת כתבה

בהפועל באר שבע סיכמו אתמול (חמישי) חלון העברות עמוס במיוחד, ומקווים כעת שהשחקנים שהגיעו יצליחו להוביל את המועדון למקום שיבטיח כרטיס לאירופה דרך הליגה או הגביע. לבקשת יוסי אבוקסיס, אלונה ברקת התרכזה בחיזוק בהתקפה, כשארבעה שחקנים חדשים הגיעו לעומת שניים ששוחררו.

בב"ש הסבירו שהחליטו להעביר ברגע האחרון את ג'ימי מארין למ.ס אשדוד ולא להפועל רעננה, לאחר שאשר אלון דרש מעבר להשאלה עם אופציה להשאלה גם בעונה הבאה, לקבל עוד 20 אחוזים ממכירה עתידית. "זו הייתה דרישה לא במקום. גם מקבל שחקן ללא תמורה וגם דורש אחוזים?", תהו בקבוצה.

צירופם של דויד סימאו, אנתוני וארן, קייס גאנם וההולנדי אלטון אקוסטלה, תפגע לא מעט בדקות משחק של שחקנים שעד עכשיו זכו לקרדיט. בין היתר מדובר בנאור סבג, נייג'ל האסלביינק וניב זריהן, שנמצא בתקופה מצוינת. "יהיו שחקנים בכירים שיישבו בחוץ או על הספסל. נקווה שהסגל הרחב לא ייצור מרמור", אמרו מספר שחקנים.

בב"ש הצהירו שקייס גאנם חתם לארבע שנים וחצי, אבל בפועל מדובר בשנתיים וחצי ואופציה של הקבוצה לעוד שנתיים. מכירה עתידית של גאנם תוביל לתשלום של 40 אחוזים לרעננה, כשגם לרמת השרון, שהייתה בעלת כרטיסו, יהיה חלק קטן מתוך הסכום שיתקבל אם וכאשר. ברקת סירבה להכניס סעיף יציאה לחו"ל לחלוץ המוכשר. מי שניהל את המגעים אחרי ערב לא פשוט עם עליות וירידות היו אלי ברקת ודמיאן, אחד מבעלי רעננה.

"מעכשיו שמות לא ישחקו. מי שיראה לי באימונים שמגיע לו יקבל את הקרדיט וישחק", אמר יוסי אבוקסיס בקצרה. במפגש ביום ראשון מול סקציה נס ציונה, גאנם ו-וארן יהיו בסגל בוודאות. סימאו עוד לא מוכן פיזית. עמית ביטון, לואי טאהא ורמזי ספורי פצועים וייעדרו.