"הוא עוד לא ב-30 אחוז מהיכולת שלו"

בבני יהודה התלהבו מסמסון. בלטקסה: "אנחנו חזק במאבק"

תומר לוי
תומר לוי  10.02.20 - 08:47
תחילת כתבה

בני יהודה חוזרת לתמונה: אחרי ההפסד המאכזב להפועל חדרה, הקבוצה של אלישע לוי שמרה על סיכוי לפלייאוף העליון לאחר שניצחה אמש (ראשון), 0:1 את מ.ס. אשדוד בחוץ. מי שזכה לעיקר תשומת הלב והתשבוחות, הוא "סמסון" - מילאלי מאיימבלה, הזר החדש מדרום אפריקה, שכבש את שער הבכורה שלו ובאופן כללי מרשים מאוד מאז הגעתו לפני כשבוע. "הוא עוד לא נמצא ב-30 אחוז מהיכולת שלו", אמרו עליו בקבוצה. "סמסון ייכנס לעניינים ויעזור לנו מאוד בהמשך".

מי שבהחלט מדאיג את הכתומים בחלק הקדמי הוא מוחמד גאדיר, שנפצע אתמול והוחלף כבר אחרי חצי שעה. בקבוצה מקווים שהפציעה שלו אינה רצינית, והוא יחזור למגרשים. גם באשר לג'וזף מנסה, זר אחר שערך אמש את הופעת הבכורה שלו, מתגלים סימני שאלה ובקבוצה טוענים: "נראה שג'וזף לא שיחק זמן רב, ויש עליו קצת משקל עודף".

מה שברור הוא ש-270 דקות לסיום העונה הסדירה, בני יהודה מוצאת את עצמה לפתע מרחק שתי נקודות בלבד מהמקום השישי, שיוליך לפלייאוף העליון (ולהבטחת ההישארות בליגת העל). "זה לא תלוי בנו", הודו בקבוצה, "אבל נעשה הכל כדי להגיע לשם. סיימנו את הסיפור של אשדוד, ובמקביל נשארנו בתמונה. זה בהחלט היה ניצחון עם הגב לקיר".

מי שהיה שותף לתחושות הללו, הוא מתן בלטקסה. המגן השמאלי, שזו עונתו השנייה בכתום, נשם לרווחה: "הרגשנו שאם לא ננצח, אז חלומות הפלייאוף שלנו ייגמרו. אני שמח שעשינו את זה, ואנחנו חזק במאבק", הוא אמר בראיון לאחר המשחק, "תכנית המשחק שלנו עבדה, כבשנו מוקדם וידענו שאם נסגור טוב בהגנה, ננצח".

מה בני יהודה תתרום לפלייאוף העליון? "קודם כל צריך להגיע לשם", הרגיע בלטקסה, "אבל עשינו תוצאות טובות מול כל הגדולות: תיקו עם מכבי ת"א, נצחונות על הפועל ב"ש ובית"ר ירושלים, כך שבמידה ונגיע לשם בהחלט נוכל לעשות עבודה טובה".

עימות של פלייאוף עליון בהחלט מצפה לבני יהודה במשחק הבא, כאשר תארח בבלומפילד את הפועל ב"ש ויוסי אבוקסיס שיחכה על הקווים. בעימות הקודם, כזכור, בני יהודה הצליחה לנצח 1:2 מצמד של עמית זנטי. עם זאת, בלטקסה לא ייחס למשחק יותר מדי חשיבות: "כל משחק הוא חשוב, אבל אלה 3 נקודות שאם ניקח אותן, נהיה חזק עוד יותר בתמונת המאבק".