"ביד קשה": מכבי חיפה תשלול מנויים ממתפרעים

בעקבות הקריאות הגזעניות בטדי, הירוקים הגישו בקשה לדחיית הדיון וקיבלו אישור על כך. הקבוצה תגיש גם תלונות במשטרה נגד אותם אוהדים. נקבע מחנה אימון באילת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.02.20 - 07:12
תחילת כתבה

במכבי חיפה ממש לא מתכוונים לעבור לסדר היום, בעקבות הקריאות הגזעניות לעברו של פרדי פלומן בהפסד הקבוצה לבית"ר ירושלים. הירוקים שעלולים לספוג עונש רדיוס, מצפים לקבל את הצילומים מאצטדיון טדי, ולהפעיל סנקציות קשות כלפי אותם מתפרעים, עליהם המועדון התייחס כ"אוהדים שאינם מוכרים ביציע".

במועדון מהכרמל מצפים לקבל את התמונות ממצלמות האבטחה בטדי ומאנשי המשטרה והאבטחה שהיו באצטדיון כדי לנסות למצוא את אותם אוהדים שקראו קריאות גזעניות. במועדון נמסר ש"יפעלו ביד קשה" כנגד אותם מתפרעים, כאשר הסנקציות שיופעלו הן שלילת המנוי וכמו כן, הזכות לרכוש מנוי בעתיד, ויחד עם זאת במועדון מתכננים להגיש נגדם תביעות אזרחיות.

כמו כן, הקבוצה הגישה בקשה לדחיית הדיון וקיבלה אישור על כך. בחיפה מעוניינים לעבור על החומרים המצולמים ולהגיש תלונות במשטרה נגד אותם אוהדים לפני ההתייצבות בבית הדין. על פי גורמים בקבוצה, לא מדובר באוהדים שמוכרים ביציעים במשחקי הבית אבל ידעו לספר שמדובר בכעשרה אוהדים שהתמקמו בשורה הראשונה והנושא ממשיך להיבדק.

יחד עם הסנקציות כלפי המתפרעים, מכבי חיפה מתכוננת בעצמה לעונש כבד. מקרי העבר מלמדים שהרשעה שנייה בסעיף זה תגרור אחריה לא רק עונש כספי. כפי שקרה להפועל ב"ש, שספגה רדיוס על אירוע חוזר של קריאות גזעניות מצד אוהדים. במידה שבית הדין יחליט לפעול גם מול מכבי חיפה באותה הדרך, המשחק מול אותה ב"ש, במחזור האחרון של העונה הסדירה יועתק מסמי עופר. מצד שני, ההודאה באשמה והנסיונות לתפוס את אותם אוהדים עשויים להשפיע על הדיין שיעסוק בתיק.

בינתיים במועדון מבהירים מסר ברור: "לא נוותר לאותם אוהדים שמכתימים קהל שלם. נפעל ביד קשה", אמרו במכבי חיפה, "המועדון שלנו חרט על דגלו מיום היווסדו את קבלת האחר וקריאות כאלו לא יעברו לסדר היום".

במישור המקצועי הירוקים משתדלים לשים את האכזבה מההפסד לבית"ר ירושלים מאחוריהם. הקבוצה החלה להתכונן למשחק מול הפועל חדרה, ויודעים שאיבוד נקודות נוסף יהיה קריטי להמשך הדרך. מרקו בלבול מתכנן שינויים, כאשר בראש ובראשונה, דולב חזיזה ישוב להרכב על חשבונו של מקסים פלקושצ'נקו.

כמו כן, ייתכן שינוי מרענן, כשירדן שועה בתמונת ההרכב, במידה שהמאמן יחליט לשנות את המערך ולפתוח עם שני חלוצים. שחקנים בקבוצה התייחסו לאם וכאשר מצב כזה יקרה: "לא צריכים לחשוש לשחק בשיטה שונה נגד קבוצות שבאות להסתגר ולקוות לתיקו".

בנושא אחר, המועדון הודיע לשחקנים על מחנה אימון באילת, מיד אחרי המשחק מול מ.ס אשדוד ולפני המשחקים מול הפועל באר שבע בליגה ובגביע. מדובר במחנה אימון של שלושה ימים, אך השחקנים חלוקים לגבי הנושא: "אולי זה עוד יבוטל".