דור פרץ כשיר. ריקן: "זהבי דוחף את הקבוצה למעלה"

מכבי ת"א מתכוננת למפגש מול ק"ש, ותקבל בחזרה את השחקן שנעדר 4 חודשים. קשר הצהובים התייחס לאקס: "הוא מוסיף". איביץ': "תענוג שהוא איתנו". ניקוליץ' חזר להתאמן

תומר לוי
תומר לוי  12.02.20 - 14:15
תחילת כתבה

התיקו מול הפועל חיפה אמנם עדיין מהדהד בראשו של ולדימיר איביץ', אבל למאמן הסרבי אין יותר מדי זמן לרחמים עצמאיים - שכן כבר ביום ראשון מכבי ת"א תפגוש את הפועל ק"ש למשחק שיכול להבטיח, באופן תאורטי, את המקום הראשון לקראת הפלייאוף. מי שיחזור לסגל במשחק הוא דור פרץ, ששב מהיעדרות ארוכה. כמו כן, המאמן ואבי ריקן התייחסו במסע"ת לחזרתו של ערן זהבי לאימונים בקריית שלום.

"פרץ יהיה בסגל. הוא קיבל את האישור שהוא יכול לשחק ונוכל להשתמש בו. הוא שחקן חשוב לקבוצה", אמר איביץ' על קשר שיחזור לשחק לראשונה מאז תחילת אוקטובר. בנוסף, מי שחזר להתאמן עם הקבוצה הוא אורוש ניקוליץ' וההערכה במועדון שהוא יהיה כשיר לשחק בעוד חודש.

בנוסף, מי שחזר להתאמן עם מכבי ת"א הוא זהבי, ה-כוכב הגדול של הקבוצה והליגה בעשור הקודם. אבי ריקן מרוצה מהחזרה של החלוץ לקריית שלום: "תמיד כיף לראות את הפנים של זהבי ולהתאמן איתו. הוא מרים את רמת האימון ודוחף אותנו למעלה תמיד, שני הצדדים יכולים לצאת מרווחים מכל הסיטואציה. עצם הנוכחות שלו נותנת הרבה".

על חוסר היכולת של מכבי להכריע משחקים בתקופה האחרונה אמר הקשר: "איבדנו נקודות לאחרונה, אבל אנחנו תלויים בעצמנו. הסגל טוב ובריא, אנחנו בכושר טוב ורוצים לנצח. לפעמים יש תקופות פחות טובות מול השער, עם זאת אנחנו עובדים על זה כל הזמן. אנחנו שולטים ברוב המשחקים, אך צריך לזכור שיש מהצד השני יריבה שמקשה עלינו".

חזרה לאיביץ'. גם המאמן הסרבי התייחס לזהבי: "זה תענוג שזהבי מתאמן איתנו. הוא אקס של מכבי וחלק מהעבר שלה וזה לא בעיה עבורו להיות חלק מאיתנו. זה יעזור לו ולנבחרת ישראל. הוא יכול לתת עצות לשחקנים שלנו ולדחוף אותנו לעבוד חזק יותר. אני כאן שנה וחצי ולא עבדתי איתו, אבל אני זוכר שסלבישה יוקאנוביץ' אמר לי שערן ניצח עבורו את כל המשחקים במכבי (עונת 2016) ושם שמעתי עליו לראשונה. אח"כ שמעתי הרבה דברים טובים על הגישה שלו והיכולת שלו מכל הגורמים במועדון".

על המעידות של הקבוצה לאחרונה אמר הסרבי: "בכל המשחקים שאיבדנו נקודות היינו יותר דומיננטיים. בשני המשחקים האחרונים החמצנו הרבה וגם נגד בית"ר הגענו להזדמנויות. הבעיה היא שלא מייצרים מצבים וזה לא המצב שלנו. זה הכדורגל, אנחנו לא יכולים להיות מרוצים כי לא לקחנו נקודות. מצפה לנו משחק קשה ביום שבת נגד קבוצה שנאבקת על הירידה וצריכה את הנקודות".