תעלומת מוסא: לאן נעלם הזר של בני יהודה?

הקשר סומן כאקזיט הבא, אך נאלץ לעזוב. הסיפור מבפנים

תומר לוי
תומר לוי  14.02.20 - 19:51
תחילת כתבה

עוד לפני המכירה של איסמעילה סורו לסלטיק, שהכניסה לקופת בני יהודה 2.5 מיליון יורו, הצוות המקצועי כבר חיפש שחקן שייכנס למשבצת שלו ואולי יהיה האקזיט הבא של המועדון. העין של ברק אברמוב, יחד עם זו של יוסי אבוקסיס עד לא מזמן, הצליחה להבחין בכמה כישרונות שהפכו לכוכבים בליגת העל. רק בקיץ האחרון נמכרו דולב חזיזה ויובל אשכנזי למכבי חיפה והצליחו לשדרג את הירוקים.

הפור נפל על יוסיף מוסא, קשר בן 20 מניז'ר ששיחק בליגה הפינית. החוזה עימו לשלוש שנים וחצי כבר סוכם ואברמוב היה מוכן לשלם 350 אלף יורו על השחרור בינואר, לאחר שבקיץ הסכום עמד על 800 אלף יורו. נראה היה שהכל סגור, עד שהגיעו החדשות רעות ממגרש האימונים: השחקן סובל משבר בזרת וההערכות דיברו על היעדרות של בין חודש לחודשיים.

למרות זאת, אברמוב היה מוכן לתת לו צ'אנס. הפוטנציאל האדיר גבר על הסיכון ויומיים לפני סיום חלון העברות השחקן נחת בחשאי בארץ בכוונה לעבור בדיקה רפואית ולחתום על החוזה. ד"ר ביין, הרופא של בני יהודה הוא, במקרה, מומחה לאיזור כף הרגל בבית החולים אסף הרופא. השחקן נשלח לשם ויחד עם מומחה נוסף בוצעה לו הדמייה.

הממצאים הותירו את ד"ר ביין היה בהלם. "הוא גמר את העונה ולא בטוח שהוא יכול לחזור לשחק כדורגל לפני שיעבור ניתוח", הודיע לאנשי הקבוצה. למרות העבודה הרבה שנעשתה מאחורי הקלעים, אברמוב נאלץ לסגת מהסיכומים והשחקן עלה על טיסה וחזר לחו"ל, למרות שבקבוצה עדיין לא אמרו נואש. "אם יתברר שלקראת שנה הבאה הוא כשיר, יכול להיות שננסה להביא אותו שוב. אנחנו עוקבים אחריו הרבה זמן", אמרו במועדון.

בסופו של דבר הקבוצה נותרה ללא תחליף זר לסורו, מוסא עם ספקות לגבי המשך הקריירה והאוהדים עם סימני שאלה לגבי שחקן שלפי עמוד הקבוצה בוויקיפדיה בסגל המועדון, אך כבר נמצא בחזרה בפינלנד. בבני יהודה הגיבו על כך וטוענים: "כל ילד יכול להוסיף בוויקיפדיה שם של שחקן לקבוצה שלנו. אין לנו שליטה על זה".