סילבס: "נילחם עד טיפת הדם האחרונה"

מאמן הפועל חיפה על הפלייאוף. קהת שיחק למרות מות אחותו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  15.02.20 - 17:14
תחילת כתבה

נשארו במקום. מכבי נתניה והפועל חיפה הגיעו לאצטדיון היהלום כדי לעשות צעד נוסף לכיוון הפלייאוף העליון, אך נפרדו ב-0:0, שלא שירת את שתיהן. הצהובים לא הצליחו להיכנס לשישייה הראשונה ומנגד גם קבוצתו של שרון מימר עלולה למצוא את עצמה בפלייאוף התחתון בתום המחזור.

עם זאת, ארבע נקודות בשני המחזורים הקרובים יבטיחו לחיפה מקום בפלייאוף: "אנחנו עושים הכל כדי להגיע לשם. נילחם עד טיפת הדם האחרונה", אמר מאמן הפועל חיפה, חיים סילבס, "רצינו לנצח היום ובאנו למשחק סופר קשה מול נתניה המוכשרת. השחקנים שלי נתנו משחק הקרבה גדול. ידענו שהם ישחקו עם כל הכלים ההתקפיים שלהם כדי לנצח".

"האסטרטגיה שלנו הייתה למשוך את המשחק בתיקו עד לשלהי המחצית השנייה, מתוך הבנה שבסוף המשחק יהיה פתוח יותר", המשיך המאמן,  "אני קצת מאוכזב מהסוף, כי פספסנו ברגעים האחרונים. היה חסר לנו דיוק בפעולה האחרונה". על אי שיתופו של גילי ורמוט אמר סילבס: "אני מרוצה מאיך שהוא מתאמן והוא יחכה להזדמנות שלו, כשהוא יקבל אותה תהיה לו הזדמנות להוכיח".

מנגד, אחד ממאמני נתניה, שי ברדה אמר: "מאוכזב מאוד מהתוצאה, אבל אני לא חושב שהמאבק על הפלייאוף נגמר. היינו צריכים להבקיע היום, הגעניו לשלושה ארבעה מצבים וזה אמור להספיק. ידענו שיהיה משחק חפירות, זה מאכזב, אבל יש עוד 6 נקודות בקופה וזה המון. אני מקווה שנעשה את זה".

"אנחנו מגיעים למצבים ולא מבקיעים", הוסיף ברדה על קבוצתו שהבקיעה 23 שערים ב-24 מחזורים, "היום נתניה שיחקה כדורגל, אבל החמצנו. אנחנו מועדון מספיק גדול, שלא מרים ידיים וצריכים לחפר על החצי הראשון של העונה, שלא היה טוב. נגד עירוני ק"ש בשבוע הבא זו ההזדמנות האחרונה שלנו. נצטרך לשחק כמו היום ורק להבקיע שער אחד יותר".

המאמן לא תירץ את התוצאה בהודעת עזיבתו של הבעלים, אייל סגל: "זה תירוצים, המועדון הזה לא מחסיר מאיתנו שום דבר. המקום הזה נתן לנו 3.5 שנים מדהימות אני יותר ממאמין שהמועדון הזה יגיע לאיפה שהוא צריך כי יש פה תהליך מדהים".

כמו כן, ברדה הביע תמיכה ברועי קהת ומשפחתו בעקבות מות אחותו: "אני רוצה למסור תנחומים למשפחת קהת. האחות הקטנה של רועי נפטרה אתמול, והוא החליט לשחק בכל זאת. אנחנו ידענו מזה רק היום ואני חושב שזה מוכיח על העוצמה של המועדון הזה, אז אנחנו משתתפים בצער המשפחה".

קפטן הצהובים, דני עמוס אמר בסיום: "שיחקנו כדורגל יפה, הגענו למצבים, אבל לא הבקענו וזה חבל כשאנחנו במירוץ לפלייאוף העליון. אני רוצה להודות לכל מי שבא למגרש. אין כמו הקהל שלנו אנחנו אוהבים אותו וצריכים אותו", הוסיף הקפטן על 7,579 האוהדים שהגיעו, "אם אני זוכר נכון גם בעונה הראשונה שעלינו, העפלנו לפלייאוף עם ניצחון במחזור האחרון על ק"ש. אנחנו מאמינים בדרך שלנו ורוצים להמשיך לחייך עד הסוף".

על הופעת הבכורה של הבלם, לזאר צירקוביץ', אמר השוער: "לא היה פשוט בהתחלה, היו קצת בלבולים, אבל דיברנו לפני המשחק. יש לו הרבה ניסיון ומצאנו דרך לשחק יחד. אני חושב שלזאר שיחק מצוין היום".