ניצן של תקווה: על העמדה הכי בטוחה בבית"ר

הספקות של חוגג, תחושת הבגידה, השינוי אצל בניון והחוזה שבדרך. איתמר ניצן היה צריך להילחם בסימני השאלה מתחילת הדרך בבית"ר י-ם. כעת הוא אולי הדבר הכי יציב בקבוצה

תומר לוי
תומר לוי  17.02.20 - 16:02
תחילת כתבה

בתוך כל הסערות שעברה, אחד הדברים הכי יציבים בבית"ר ירושלים בשנתיים האחרונות הייתה עמדת השוער. בגיל 32, אחרי מסע ארוך שכלל לא מעט עליות וירידות, איתמר ניצן מוכיח בכל מחזור מחדש שהוא ראוי להזדמנות שקיבל באחד המועדונים הגדולים בליגת העל. הדרך לשם לא הייתה קלה, וגם כשהגיע לבית"ר, הוא היה שוב היה צריך להראות מה הוא שווה על המגרש, אבל אחרי 23 מחזורים, אין הרבה שתרמו יותר ממנו לעונה הטובה של הצהובים-שחורים.

הרומן עם בית"ר התחיל לפני כשנה וחצי. אלו היו הימים האחרונים של אלי טביב וסגל הקבוצה כלל רק אותו, את עידן ורד, את אופיר קריאף ואת מיקי סירושטיין. חלקם שרידים של העונות היפות בצמרת של קבוצה שהפסידה חודש וחצי לפני כן בגמר הגביע. אחרי סאגה ארוכה, במהלכה ניצן היה יכול לעזוב בכל רגע ולוותר על החלום לשחק בקבוצה גדולה כדי להסיר את אי הוודאות, משה חוגג לקח פיקוד.

מהר מאוד ניצן הבין שהוא לא חלק בתכניות של הפרוייקט החדש בבירה. מבחינת חוגג, ניצן לא היה מספיק טוב כדי להיות השוער הראשון של בית"ר ירושלים והשמועות התחילו לצוץ. הוא יזם שיחה עם גיא לוזון, שהבהיר לו שלא יגיע עוד שוער, אבל הבטחות לחוד ומציאות לחוד. דודו גורש הגיע וישר קיבל את חולצת ההרכב. ניצן שוב יכול היה לוותר, אבל הוא הוא בוחר לא להישבר, למרות שחש בגידה מצד המאמן. השוער, שמאמין בפסיכולוגיית ספורט וקואצ'ינג וקורא גם חומר בנושא, התנתק והמשיך לעבוד קשה, למרות הקושי.

בינתיים, הקבוצה נכשלה, גורש נפצע, לוזון פוטר, ניר קלינגר הגיע וניצן שוב בין הקורות. "צריך להבין, בית"ר הייתה אז קבוצה רכה. היו מגיעים נגדה להרבה מצבים. ניצן היה חתום על הרבה נקודות", אמר גורם במועדון. בד בבד הוא הופך לאחד השחקנים האהודים אצל הקהל. לצד היכולת המצויינת, הם לא שוכחים שהוא לא ברח בקיץ כשהייתה אי ודאות ולא היה ברור לאן בית"ר הולכת.

עם זאת, בחודש ינואר, החתים חוגג את שטקוס מתוך מטרה שיהיה השוער הראשון ב-19/20. זה לא מרתיע את ניצן, שמקבל את חבל ההצלה בקיץ. יוסי בניון מקבל את הניהול המקצועי ורוני לוי ממונה למאמן והם מחליטים לוותר על השוער הליטאי ולשים את כל הביצים בסל של ניצן. זו הפעם הראשונה שהוא מרגיש שיש בו אמון מלא. ההערכה במועדון היא שכל עוד בניון בבית"ר, גם השוער יהיה שם.

כמה חודשים חלפו, ונדמה שאין שום דבר שיכול להזיז את ניצן מהשער של בית"ר ירושלים. ניצן התקדם תחת מאמן השוערים משה בן דוד, פתח בכל המשחקים מלבד אחד, בו היה מורחק, על פי נתוני המנהלת ביצע רק טעות אחת שהובילה לשער של היריבה ואפילו בישל גול אחד, ב-1:4 על הפועל חיפה. "אז אולי (תזמנו אותי) בתור (קשר) 50:50", שלח ניצן עקיצה ברשת החברתית.

וזה לא נגמר בזה. ניצן צפוי לחתום בתקופה הקרובה על חוזה ארוך טווח שייתן את הגושפנקא ליכולת הטובה שלו  בבית"ר ירושלים אחרי שגם הספק של חוגג הוסר. הבעלים מבין שיש לו את אחד השוערים הטובים בליגה. כעת לניצן יש חלום אחד. אחרי שמצא קבוצה שמתאימה לו כמו כפפה, הוא רק רוצה לסיים בה את הקריירה ואולי לקרוא סוף סוף למועדון "בית".