בהפועל הגיבו לביקורות: "מה זה משנה איך שיחקנו?"

האדומים לא מתנצלים על הניצחון בטדי וכבר חישבו את המסלול לפלייאוף העליון: "ניצחון חשוב מאוד". קלינגר פירט כיצד הפיק לקחים מהניצחון של בית"ר ירושלים על מכבי חיפה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.02.20 - 09:05
תחילת כתבה

במשך דקות ארוכות, שחקני ואנשי הפועל תל אביב חגגו אחרי הניצחון 0:1 אמש (שני) על בית"ר ירושלים. זה התחיל עם כ-2,000 האוהדים שהגיעו לאצטדיון טדי, ונמשך גם לאחר מכן בחדר ההלבשה. מעבר לניצחון היוקרתי על אחת מהיריבות המיתולוגיות, האדומים חזרו הביתה גם עם שלוש נקודות חשובות שמהוות צעד גדול אל עבר הפליאוף העליון.

בסיום המשחק ירדו שניים מהבעלים, איציק ושרון ניסנוב, לאזור חדר ההלבשה ובירכו את ניר קלינגר וגם את השחקנים על הניצחון החשוב. אגב, עם שריקת הסיום התרחשה גם תקרית מכוערת, שבה הספסל של האדומים ספג גרעינים וכוסות שתייה מכיוון היציע של אוהדי בית"ר.

בנוגע למשחק עצמו, אנשי המועדון הדפו את הטענות, גם מצד היריבה, על שיטת המשחק ההגנתית ואמרו: "זה ניצחון סופר חשוב, מה זה משנה איך שיחקנו?". גורם אחר במועדון הוסיף: "היינו צריכים לגמור את המשחק במחצית הראשונה, עם 0:2 של ספירובסקי".

מי שהבהיר פעם אחר פעם כי אין לו כל סיבה להתנצל על הכדורגל היה ניר קלינגר, שהסביר את התוכנית הטקטית שלו למשחק: "הגענו מוכנים טקטית. בית"ר הרגה את מכבי חיפה באמצע, אז סגרנו את מרכז השדה. זה היה מתוכנן מראש לסגור אותם באמצע, להתגונן מאחור ולהעביר את הלחץ לבית"ר".

"הייתה לחימה הירואית של השחקנים", הוסיף המאמן. "אני גאה באיך שנראנו ושאנחנו יודעים לעשות התאמות, יכולנו לשפר את המעברים שלנו. בכדורגל יש גם טקטיקה". שחקנים בקבוצה עמדו מאחורי דבריו של מאמנם: "מי יזכור את זה בכלל אחרי ניצחון כל כך חשוב?".

קלינגר התייחס גם לכך שפתח בהרכב עם עומר דמארי: "כשדמארי מראה שהוא טוב באימונים מקומו בהרכב מובטח. הוא עשה שינוי, היה מצוין והוסיף איכות". מייקל אולהה, שנכנס כמחליף במקומו של דמארי, ייבדק בהמשך היום לאחר שהתלונן על מחלה. החלוץ טען שהוא לא הודיע עליה לפני המשחק פשוט כי רצה לשחק.

הניצחון כאמור הגדיל את הסיכויים של האדומים לפליאוף העליון, כשנותרו להם עוד שני משחקים: דרבי מול מכבי ת"א ונגד הפועל חדרה. "מי היה מאמין שנחשוב על פלייאוף עליון עם כל מה שעברנו? אנחנו עוד לא שם, אבל זה יהיה פספוס אם לא נגיע לשם". אמר גורם במועדון, ובמתחם חודורוב כבר נעשו חישובים שלפיהם יספיקו להם עוד שלוש נקודות על מנת להתברג בשישייה הראשונה.

עם זאת, קלינגר מבחינתו ממשיך בגישה שלו, ולא יוצא בהצהרות. "גם עכשיו לא צריך לצאת במחולות", הסביר המאמן. "אנחנו צריכים להוכיח שמגיע לנו להיות שם, קבוצה שלא מגיע לה לא תהיה בפלייאוף העליון".

הגישה של קלינגר כמובן מחלחלת גם לשחקנים ועיאד אבו עביד הוסיף: "לא השגנו עוד שום דבר, כך שאנחנו לא יכולים להיות שאננים. אין דבר כזה מגיע, צריך לקחת את זה. אנחנו בשום פנים ואופן לא מגיעים רגועים בדרבי בעקבות הניצחון הזה".