כל האמצעים כשרים: זמן השיניים של חיפה

וגם: המפגש עם המענה הרשמי מאז 2013. טור של אוהד ירוק

תמיר אלחיאני  23.02.20 - 08:50
תחילת כתבה

בסיום הטור שלי בשבוע שעבר הרשיתי לעצמי, שלא כהרגלי, להתנבא ולומר שהמשחק באשדוד לא יהיה יפה לעין. ואכן, באופן לא מאוד מפתיע, הדשא בי"א אירח היום מפגש קשה במיוחד לצפייה, בייחוד לירוקים מבינינו. שילוב קטלני במיוחד בין כושר ירוד עד זוועתי של כלל שחקני העורף שלנו ובין רמת המתח והלחץ על הקבוצה (והקהל) הולידו תינוק כעור, מגושם וכזה שהצפייה בו אינה מומלצת לחולי לב ונשים בהיריון.

אה כן, ויחד עם התינוק הזה, ממש תופס בעקבו, נולד גם הקטע הפעוט הזה של שלוש נקודות ירוקות סופר חשובות במגרש יותר מנחוס מחתול שחור שמסתובב עם גורמט של כף יד של קוף.

אם כבר ממחזרים את הטור משבוע שעבר, אז בואו ואזכיר לכם את מה שאמרתי בנוגע לאיכות המשחק ומידת האטרקטיביות שמפגינה קבוצתי היקרה, מעתה ועד השריקה האחרונה: זה לא מעניין אותי. לא כרגע בכל אופן.

לא שחסרות סיבות לדאגה בהמשך - סיינסברי מעניק ברוחב לב מסירות פז לחלוצי היריבה מדי משחק, גם החבר'ה לידו לא נראים כמו בארזי ומאלדיני בימי גראנדה מילאן, בלשון מעטה, יובל אשכנזי, במחווה לשירו של קוקו מ"שידורי המהפכה", התחפש לנייר צלופן, ונטע לביא, בחיאת, כפרה שלי, בשר מבשרי הירוק, אני מבין שלא רצית לקבל כרטיס צהוב לקראת הדאבל באר שבע שצפוי לנו בשבוע הבא, אבל אפשר מדי פעם ככה לשלוח רגל ולנסות לקחת כדור, לרוץ אחרי שחקן ובאופן כללי לא להיראות כמו מאבטח שעלה לדשא לצפות במשחק מקרוב. התצוגה מול אשדוד היתה פשוט חוסר אחריות, הפקרות ומשחק כל כך לא אופייני ולא אינטליגנטי משחקן כל כך חשוב עבורנו.

זו קלישאה חבוטה וטריוויאלית לגמרי, לומר שזה לא יספיק לנו להמשך. אין באמת מה להרחיב בעניין, ומי שנהנה ממכבי חיפה היום ככל הנראה נוהג גם להתענג על שתיית ליקר אקונומיקה עם מסמרים.

אבל כמו שאמרתי - זה לא משנה. כל עוד מכבי חיפה תמשיך לנצח, הדברים יתיישרו וגם היכולת תשתפר. ככה זה בכדורגל, נצחונות בונים ביטחון שמביא יכולת שמביאה נצחונות. ובינתיים, עד שנשוב לרקוד על הדשא, כל (ואני מתכוון לכל) האמצעים לשלוש נקודות כשרים, בטח ובטח במגרש שהאכיל אותנו כל כך הרבה קש בעשורים האחרונים.

ומעבר לפינה כבר מתרגש עלינו המפגש הכפול מול באר שבע, שכולל גם רדיוס על גזענות. תוסיפו על כל אלו את העובדה שאת באר שבע מאמן עכשיו המענה הרשמי של מכבי חיפה Since 2013 ותקבלו סיר לחץ עצבני שיישב לי על הראש בשבוע וחצי הקרובים.

מפגשים כפולים הם אף פעם לא קלים, מנטלית ומקצועית, בטח לא בכושר הנפט שבו אנחנו נמצאים, בטח לא מול אבוקסיס ובטח לא בעונה מורטת העצבים הזאת.

שבוע של Do or die. עוד שבוע של Do or die.
זה זמן הלב, זה זמן השיניים, זה זמן הקהונס.
יאללה מכבי, מלחמה.