בהפועל חיפה התבדחו: "שכץ יכין מענקים"

אופטימיות בקבוצה לגבי הפלייאוף. סילבס: "הפכנו ליעילים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.02.20 - 09:03
תחילת כתבה

הפועל חיפה מוכיחה מדי שבוע שהיא נחושה להיות בפלייאוף העליון. הקבוצה של חיים סילבס לא נוצחה בששת המחזורים האחרונים וספגה פעמיים בלבד בחמשת משחקיה האחרונים, רבות בשל שיתוף הפעולה בין מיקי סירושטיין לגיא משפתי במרכז ההגנה.

הניצחון אמש (שבת) 0:2 על סקציה נס ציונה קירב אותה לשישייה הראשונה, אך העיניים כעת מופנות למשחק הערב בין בני יהודה להפועל רעננה. איבוד נקודות של הכתומים יבטיח לחיפאים כמעט באופן סופי את הכרטיס הנכסף. השחקנים מאמינים ביכולתם ומצאו זמן להתבדח: "שיואב (כץ) יכין לנו כבר את מענקי העלייה לפלייאוף".

סילבס העמיד אמצע חזק נגד הקבוצה שהגיעה בהתלהבות עם מאמן חדש על הקווים. הקשר הצרפתי קווין טאפוקו כבש את שער הבכורה שלו העונה. כזכור, לפני חלון ההעברות הוא קיבל מסר שהוא לא בתכניות, אך מאז הפך לשחקן הרכב קבוע. התגלית סער פדידה כבש שער שני העונה ומקווה להמשיך לקבל קרדיט.

הפועל חיפה ניצחה במשחק שלא עלתה על יריבתה. המאמן סילבס התייחס ליכולת: "התגבשנו ברגע הנכון, הפכנו לקבוצה יעילה. כשרגע ההכרעה מגיע, קשה לכולם ולא הוגן לדרוש מאיתנו טיקי טקה. הגענו למשחק שאנחנו מתוחים, אבל יצאנו מרוצים. אנחנו קרובים מאוד להשגת המטרה. הקבוצה שלנו ראויה להיות בפלייאוף העליון ובעיקר בשל הטלטלה שעברנו העונה".

האוהדים האדומים שמחו לקבל את גילי ורמוט, שנכנס כמחליף והיה מצוין. הקשר היה קרוב לכיבוש שער ובישול נהדר שלו לנס זמיר הסתיים בהדיפה אדירה של עומרי גלזר. מאמנו הצהיר: "אין שום דבר אישי, גילי מתאמן טוב בשבועיים האחרונים. הוא לא נשבר ואני מבטיח שהוא ישחק בהפועל חיפה עוד הרבה. הוא שחקן נהדר, כשהוא במגרש יש תמיד רגעי קסם ונצטרך להשתמש בקסם הזה בדקות האחרונות".

קשר נוסף שרשם משחק טוב והתכבד בבישול השער השני הוא לירן סרדל: "העונה אני מציג יכולת יותר גבוהה מבעבר, אני מקבל קרדיט דבר שלא היה קודם. היה לי חוסר מזל ועברתי פציעות. נותר לנו משחק אחד כדי להשלים את המשימה. המטרה בתחילת העונה הייתה הפלייאוף העליון. אני שבע שנים בקבוצה הבוגרת, פעם אחת היינו בפלייאוף העליון וביתר העונות דשדשנו למטה".