אבוקסיס: "אין ראוי מקבהא, הוכיח בגרות"

מאמן ב"ש אחרי כפ"ס. חיים ביקר: "ה-VAR גומר את הקבוצות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.02.20 - 22:15
תחילת כתבה

היא אמנם לא מרשימה, אבל הפועל באר שבע בהחלט שומרת על יציבות. האדומים של יוסי אבוקסיס השיגו הערב (ראשון) ניצחון שלישי ברציפות, 1:3 מול הפועל כפר סבא, ובאופן כללי לא הפסידו תחת המאמן החדש מאז משחק הפתיחה נגד הפועל רעננה.

"שמחים על הניצחון הזה", הודה מאמן ב"ש יוסי אבוקסיס בסיום, "אבל כמובן שיש הרבה מה לשפר. פתחנו את המשחק טוב, עד שספגנו ונלחצנו, לשמחתי התעשתנו מהר ושלטנו במגרש. כיף לשפר דברים תוך כדי נצחונות".

מי שזכה לתשומת לב מיוחדת מצד אבוקסיס, היה מרוואן קבהא שכבש את שער השוויון של הבאר שבעים: "למרות שתרגלנו הרכב בלעדיו, הוא אמר שהוא מרגיש טוב ובכל זאת רצה לשחק. אין ראוי ממנו לניצחון ושער במשחק הזה. זה לא מובן מאליו, כי הרבה היו מרימים ידיים".

בתשובה לשאלה האם ירד לחץ אצל הקבוצה שלו, אמר אבוקסיס: "בקבוצה כמו הפועל באר שבע תמיד יש לחץ. בגלל פתיחת עונה לא טובה ומרחק ממקום שני, כיוונו למקום השלישי ואנחנו עדיין באיזור. אנחנו רוצים להמשיך להשתפר ושליריבות יהיה קשה נגדנו".

קבהא, מצידו, בהחלט היה בעננים: "אין מאושר ממני. גם לנצח ביום ההולדת שלי, וגם להבקיע שער, זה מה שחשוב. חיכיתי לשער הזה הרבה זמן, וזה יצא מתוק יותר ממה שדמיינתי".

על הקשר עם המאמן, ששיחק באותה עמדה על המגרש, לקבהא היו רק מילים טובות: "יוסי (אבוקסיס) נותן לי את כל הביטחון שבעולם, ואני שמח להחזיר לו על המגרש. הוא אחד הטובים שהיו בארץ, אנחנו לומדים ממנו המון. יש ביוסי יותר ממה שיש למאמן אחר, כי הוא מבין את השחקנים, ואנחנו נורא שמחים שהוא איתנו".

בצד השני, מאמן כפ"ס אופיר חיים לא חסך ביקורת משחקניו לאחר ההפסד. "אסור לנו לקבל גולים כאלה, בטח לא מהקווים. אנחנו חייבים להיות יותר מרוכזים, כי פעולות קטנות בסוף עושות הבדל גדול". בנוסף, חיים גם ביקר את מערכת ה-VAR: "היא פשוט גומרת קבוצות. כל נגיעת יד זו פנדל, וזו בעיה. יש מקרים שלא שורקים".

"התוצאה מאכזבת אותי, אבל אני אופטימי. אנחנו נישאר בליגה ובגדול. אנחנו קבוצה ראויה, שרוצה להישאר בליגה וזה מה שנביא עד סוף העונה". בנוסף, הוא התייחס גם לאוהדי הפועל ב"ש, שזכרו לו חסד נעורים ושרו לו: "באר שבע היא אהבה לכל החיים, וזה בהחלט היה מרגש".