אוהדי נתניה דורשים מסגל: "תנקוב בסכום"

הבעלים עדיין מושך את ההחלטה. פיירברג מנסה לשכנעו להישאר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.02.20 - 06:49
תחילת כתבה

חלק מאוהדי מכבי נתניה דורשים מהבעלים אייל סגל להודיע כמה כסף הוא רוצה כדי לעזוב את הקבוצה. סגל שהבהיר כי הוא זז הצידה ואף לא השתתף בישיבת הדירקטוריון האחרונה, לא נקב עד כה בסכום והודיע כי הוא לא מתכוון להשקיע מעבר להכנסות שיהיו. "אי אפשר להגיד 'אני זז' בלי לנקוב בסכום אותו הוא רוצה" אמרו האוהדים, "איך אפשר להביא בעל בית אחר אם הוא לא יודע כמה כסף הוא יצטרך לשים כדי לקחת את הקבוצה?".

מהצד השני, ישנם אוהדים שעוד מנסים לשכנע את סגל להישאר בכל מחיר, גם ללא השקעה מאסיבית מצידו. "אנשים שוכחים אבל הוא הציל את מכבי נתניה מהיעלמות", אמרו אותם אנשים. בין התומכים גם ראש העיר, מרים פיירברג שמקווה שסגל יחזור בו. 

נכון להבוקר (שני), סגל טרם ביקש לכנס את הוועדה להעברת זכויות כדי להעביר את הניהול לניב גולדשטיין, כפי שציין בתחילת החודש בהודעה שהוציא.

החשש בקבוצה הוא שהשחקנים הבכירים יעזבו בשל הקיצוץ בתקציב. כפי שכבר פורסם במקרה וסגל יעזוב, נתניה תצטרך למכור את גבי קניקובסקי. משה מולה ועמרי גנדלמן מקבוצת הנוער ייכללו בסגל של הבוגרים בעונה הבאה. דני עמוס, ניקולאס אולסק, ויקי כחלון, חן עזרא, מוחמד זבידאת ופאטוס בצ'יראי מסיימים חוזים ולא צפויים להמשיך.

האופציות על לזאר צ'ירקוביץ' וזלאטן שחוביץ' קיימות אבל לא ברור אם יוחלט לממשם. השחקנים שמחזיקים בחוזים כמו אלמוג כהן, גיא מלמד ורועי קהת יתבקשו לקצץ מעט בחוזה. במקרה כזה ברור שסלובודן דראפיץ' ושי ברדה שהפכו בשנים האחרונות למאמנים מוערכים מאוד לא יישארו. לשניים יש חוזה לעונה הבאה, אבל לא מן הנמנע שהורדת התקציב ושינוי הגישה תביא לשינוי גם על הקווים.

בינתיים, מכבי נתניה הודיעה שקפטן קבוצת הנוער, עמרי גאנדלמן, אשר כבש עשרה שערים במדי קבוצת הנוער העונה, חתם לארבע עונות באמצעות סוכנו אבי נמני. "שמח לחתום חוזה ארוך טווח במועדון שקלט אותי עם חזרתי מגרמניה. מודה למועדון על האמון וכל מה שנתן בשבילי", מסר.