הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אייזן? זה לא כרטיס אדום, זה בורדו"

ליאני לאחר הדרבי: "בזכות ה-VAR ראיתי את העבירה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.02.20 - 18:41

לירן ליאני עבר את הדרבי התל אביבי בשלום. אחד השופטים הטובים בארץ ניהל את המשחק הטעון ללא אירועים מיוחדים, וביום שאחרי (שלישי) הוא הגיע להתראיין ב"מגרש פתוח" על האירועים שהיו, במשחק בו מכבי גברה על הפועל 0:3 ושמרה על ההגמוניה בעיר העברית הראשונה.

שני אירועים, בכל זאת, קפצו לתודעה. אחד היה השער הראשון של מכבי, שהובקע (לטענת גורמים מסוימים) באופן לא חוקי, לאחר ששחקן הצהובים אנריק סאבוריט "הפריע" לכאורה לחומה. לליאני יש הסבר ברור: "בעונה האחרונה נכנס שינוי בחוק, שאוסר על שחקני היריבה לעמוד עם שלושה שחקני הגנה ומעלה, אלא אם כן הם עומדים מטר מהחומה. במקרה הזה, היו 4 שעמדו בחומה, ולידם היה מרווח מסוים, שם עמדו שני שחקנים נוספים, לצידם סאבוריט עמד. במקרה הזה, הם לא נחשבים לחלק מהחומה, ולכן השער חוקי. הסברתי את זה גם לאנשי הפועל ת"א, שפנו אליי במחצית".

המקרה השני היה הכרטיס האדום לשי אייזן, אחרי העבירה הקשה שלו על איתי שכטר. ליאני, לדבריו, לא ראה את האירוע במבט ראשון. "צריך להודות ל-VAR בעניין הזה", הודה השופט, "למען זה הוא נועד. המערכת הסבה את תשומת לבי, שם אתה רואה שהרגל נמשכה קדימה בעוצמה עם הפקקים, ופוגעת חזק מאוד ברגל של שכטר. זו עבירה שאנחנו מגדירים ככרטיס בורדו, לא אדום. אין אוהד כדורגל שלא ראה פה כרטיס אדום מובהק".

כמו כן, ציין ליאני כי הבחין בחפצים שהושלכו לכר הדשא: "במהלך המשחק נזרקו כל מיני כוסות וכדורי נייר לדשא, כשראיתי שזה יכול לפגוע בשחקנים, ביקשתי להפסיק. הכל צוין בדו"ח, וזו כבר העבודה למוסדות השיפוט של ההתאחדות לכדורגל".