החשש התממש: קרע בגיד לצ'יקו אופואדו

חלוץ מכבי ת"א ככל הנראה סיים את העונה. יעזוב בקיץ? בלקמן או יונתן כהן עשויים לפתוח בחוד נגד נתניה, דור פרץ חוזר לסגל. הורחקו שני מתפרעים שנתפסו במצלמות

תומר לוי
תומר לוי  27.02.20 - 15:31
תחילת כתבה

מכה למכבי תל אביב לקראת שלבי ההכרעה של העונה. צ'יקו אופואדו, שנפצע במהלך הדרבי מול הפועל תל אביב, קרע את הגיד של שריר הארבע ראשי וככל הנראה סיים למעשה את העונה. מעבר לחסרונו על המגרש, פציעתו של אופואדו עלולה להשפיע גם על עתידו במכבי ת"א.

החלוץ מסיים את חוזהו במועדון בסיום העונה, ובלי קשר לפציעתו במועדון התלבטו גם כך לגבי חידוש חוזהו, וכעת נותר להמתין להחלטת ההנהלה. בכל מקרה, גורמים רבים בקבוצה חושבים שהסגל צריך לעבור רענון לקראת העונה הבאה.

אחרי שסימנה וי על הדרבי ועל הבטחת המקום הראשון לפני הפלייאוף העליון, מכבי ת"א תתארח אצל מכבי נתניה ביום שבת (17:15) למשחק האחרון במסגרת הליגה הסדירה.

לאור הפציעות של איתי שכטר ואופואדו, לוולדימיר איביץ' יש מספר אופציות לעמדת החלוץ מול היהלומים. אפשרות אחת היא להסיט את יונתן כהן לעמדה מספר 9, תפקיד אותו השחקן מעדיף על פני עמדת הכנף. אופציה נוספת היא להציב בעמדה את ניק בלקמן, אך החלוץ לא שיחק כבר במשך שלושה חודשים.

המאמן הסרבי שכבר הבהיר לא פעם שהוא לא מתכוון להזיז את כהן מעמדתו, עשוי בהחלט לתת לבלקמן את המקום ב-11, למרות הכושר בו הוא נמצא. אם למרות הכל כהן הוא זה שיעלה בחוד, אילון אלמוג צפוי לתפוס את מקומו באגף השמאלי.

בחזרה למשחק. אחרי היעדרות של חמישה חודשים בשל פציעה, דור פרץ יחזור לסגל הקבוצה. כעת נותר לראות מי השחקן שייאלץ לצאת מה-18, ככל הנראה יהיה זה רוסלן ברסקי שמיעט לשחק העונה ויצטרף למאור קנדיל, אופיר דוידזאדה, שחר פיבן ומתן חוזז שלא יהיו בסגל.

בתוך כך, במכבי ת"א הוציאו הודעה רשמית בנוגע לתפיסת שני זורקי חפצים במצלמות האצטדיון והרחקתם. "במשחקים האחרונים אנו עדים לתופעה של זריקת חפצים למגרש", כתבו באתר הרשמי. "ברצוננו לשוב ולהדגיש כי זריקת חפץ מכל סוג שהוא (לרבות כוסות שתיה, ניירות, מצתים ועוד) אסורה בהחלט וגורמת למועדון לנזקים כבדים".

"היום הורחקו שני אוהדים אשר נתפסו זורקים חפצים לכר הדשא במשחק הבית נגד קרית שמונה, לאחר שנתפסו בעזרת מצלמות האבטחה של האצטדיון, והן בעזרת איתורם בזמן אמת. המועדון רואה התנהגות זו בחומרה רבה וכך יעשה לכל אוהד שייתפס זורק חפץ לעבר כר הדשא. אנו מבקשים מאוהדי הקבוצה לגלות אחריות ולחדול מלפגוע במועדון ובקהל האוהדים כולו".