שחקן שיקבל צהוב במכוון עשוי להיות מורחק

בהתאחדות שוקלים לשנות את התקנון. ומה עם עונש הרדיוס?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.03.20 - 07:39

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

אחת התופעות הטורדניות מהן הכדורגל הישראלי סובל הוא ספיגת הכרטיסים הצהובים המכוונים וכעת ההתאחדות נלחמת בה. אחד מהנושאים שיועלה לדיון בוועדה של הארגון הוא הענשה חמורה של שחקן שיספוג כרטיס צהוב בכוונה תחילה ואף להרחיקו לתקופה.

חברי הוועדה צפו במשחק האחרון של מכבי חיפה והתרשמו, כמו מרביתנו, שנטע לביא ניסה פעם אחר פעם לקבל במכוון כרטיס צהוב, כדי להחמיץ את משחק הליגה הקרוב מול הפועל ת"א ולא להסתכן בכרטיס צהוב נוסף במשחק הגביע מחר (רביעי) מול הפועל ב"ש שימנע ממנו לשחק במשחק העונה מול מכבי ת"א.

באנגליה, נהוג כבר שנים ששחקן שמקבל כרטיס צהוב במכוון, עומד לוועדת משמעת במקרה הטוב, או מורחק למספר משחקים במקרה הפחות טוב.

בינתיים, הוועדה הייעודית שהוקמה בינואר על מנת לבחון קיומן של חלופות לעונש הרדיוס תעביר את מסקנותיה בחודש הבא, כשלערוץ הספורט נודע שחברי הוועדה חלוקים בעניין ביטול עונש הרדיוס מתקנון המשמעת. הבעיה כרגע היא אמירתו של נשיא בית הדין העליון, אמנון סטרשנוב, שאם יבוטל עונש הרדיוס, הקבוצות עלולות למצוא את עצמן נענשות בעונשים כבדים יותר כמו משחקים ללא קהל או הורדת נקודות ליגה.

חברי הוועדה הם יו"ר וועדת תקנון, עו"ד משה אביבי, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, חברי ההנהלה שינו זוארץ, שמעון מיימון נציג הנשים ונציג נוסף מהאגף המשפטי של ההתאחדות.