מכבי ת"א רוצה 21,000 אוהדים בבלומפילד

בצל הוראות משרד הבריאות, לחץ במועדון לא לפגוע במנויים

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  06.03.20 - 09:44
תחילת כתבה

הישיבה הארוכה שהתנהלה אמש (חמישי) במנהלת הליגה בנוגע להתפרצות נגיף הקורונה בישראל, הביאה עמה מספר בשורות כאשר הגדולה מהן היא שניתן לקיים משחקים עם יותר מ-5,000 אוהדים אם ניתן לבצע הפרדה ביניהם.

מכבי תל אביב כבר החלה בשיחות עם חברת היכלי הספורט תל אביב-יפו בנוגע לאיצטדיון בלומפילד. הצפי הראשוני הוא שניתן יהיה לקיים משחקים עם 15-20 אלף אוהדים, כאשר יתר המושבים יחצצו בין הקהל. כמו כן, בישיבה הבהירה הסמנכ"לית, שרון תמם, כי מבחינתם יש לקיים את המשחקים אך ורק עם כל הקהל.

מועדוני הכדורגל מסתמכים על האישור שהעניק משרד הבריאות להפועל ירושלים לאכלס ביציעי הארנה 9,000 צופים בהפרדה באולם סגור המכיל 11 אלף מושבים. לצהובים יש 21 אלף מנויים לפלייאוף העליון ובמועדון מתכוונים להפעיל מכבש לחצים על משרד הבריאות והמנהלת בכדי שהמנויים לא יפגעו. בין היתר כדי להעניק לאוהדים תמורה למוצר שרכשו וכן כדי להימנע מתביעות עתידיות.

בפן המקצועי, דחיית הליגה בשבוע עשויה להטיב עם הקבוצה. הצהובים ינסו להכשיר את איתי שכטר שנפצע במשחק הדרבי לפתיחת הפלייאוף העליון. אייל גולסה שנזקק ל-12 תפרים בעקבות תיקול של זלאטן שחוביץ', מגנה של מכבי נתניה, עשוי גם הוא להיות כשיר להפועל חיפה. בנוסף הדחייה העניקה שבוע אימונים לדור פרץ שנעדר מזה חמישה חודשים וצפוי לשוב לסגל של הצהובים. בנבחרת ישראל יעקבו אחר הקאמבק שלו לקראת המשחק נגד סקוטלנד.