הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלבול לא יעמוד על הקווים מול הפועל ת"א

מאמן חיפה הורחק למשחק. התובע: "לא יתכן שתהיה אפליה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.03.20 - 15:33

הערעור שהגיש תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף לבית הדין העליון התקבל: מרקו בלבול הורחק למשחק אחד ולא יעמוד על הקווים מול הפועל ת"א שאמור להתקיים בשבוע הקרוב. זאת על פי תקנון המשמעת של בית הדין על כך שמכבי חיפה איחרה שלוש פעמים ברציפות לעליה על כר הדשא.

בשל הרחקת בלבול, בית הדין העליון ביטל את הקנס שהוטל על חיפה ובמקום זה גזר עונש על תנאי. המאמן יוכל לחזור לספסל במשחק העונה מול מכבי ת"א (מחזור 28).

"הערעור הפתיע אותנו", ציין נציג מכבי חיפה, עופר בן אסא, שנתן דוגמאות לכך שהופעל שיקול דעת במקרים קודמים, "אני רוצה להראות לבית הדין במספר מקרים שהדיינים מפעילים שיקול דעת. כשנוח לתביעה לאפשר שיקול דעת לדיינים היא שותקת. נוח שזו מכבי חיפה לערער על קולת העונש. לא ראיתי שנגד קבוצות אחרות הגישו ערעור על קולת העונש. לא מדובר פה בהתפרעות אוהדים אלא באיחור עלייה למגרש. אני לא חושב שבית הדין שגה בהחלטה אלא הפעיל את שיקול הדעת ויש מקרים רבים כאלו. בית הדין העליון צריך לשנות עונש רק במקרים חריגים ופה זה לא המקרה".

דובר מכבי חיפה, דודו בזק, הוסיף: "האיחור היה כתוצאה אי סנכרון של השעונים מחדר ההלבשה לשעון המגרש. הודינו בזה. הבנו את ההשלכות. הדיין בחר שלא להרחיק את בלבול. מועדון הכדורגל שלנו לא תוקף לעולם את בית הדין. לצערי, מביאים אותנו לפה בגלל שאנחנו ג'נטלמנים ולא תוקפים".

"כשזיכו אותם על דברים לא הגשנו ערעור", טען עו"ד רשף מנגד, "כל הקבוצות טוענות את זה. הטיעונים שלהם מכובסים. עם כל הכבוד שזה אי סנכרון ולא יחזור על עצמו, מדובר במצב שהמאמן צריך להיות מורחק. לא יכול להיות שיש אפליה בין רוני לוי לבלבול".