הפועל חיפה לשחקנים: קיזוז 40% או חל"ת

האדומים הודיעו על חל"ת, העובדים טענו אחרת: "זה המון כסף"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.03.20 - 11:24
תחילת כתבה

משבר הקורונה ממשיך לתת את אותותיו על הכדורגל הישראלי וכעת הפועל חיפה הצטרפה לבית"ר ירושלים, מכבי נתניה והפועל חדרה בניסיון לצמצם את ההפסדים. הבוקר (רביעי) במועדון פנו לשחקנים והציעו שתי אופציות: קיצוץ של 40% בשכר או יציאה לחל"ת.

  • 23:40, כל לילה ב-5SPORT: "עוברים את זה ביחד"

השחקנים שמעכלים את הבשורה הקשה מגבשים החלטה בשעות אלה וצפויות התפתחויות בנושא. "לא נוותר על מה שמגיע לנו. למה מקצצים לנו יותר מלקבוצות אחרות. 40% זה המון כסף עבורנו", זעמו. יש לציין שבבית"ר ירושלים ומכבי נתניה השחקנים התבקשו לקצץ ב-20% בלבד.

הבעלים, יואב כץ התייחס לנושא: "אנחנו ניישר קו עם כל המועדונים, אם בית"ר ירושלים מקצצת, אז כנראה זה מה שצריך לעשות. גם העסקים הפרטיים שלי נפגעו בעקבות התפרצות הנגיף".

הקבוצה הפסיקה את אימוניה בעקבות דרישתו של כץ שהסביר: "ללא מגע פיזי אין טעם באימונים, ככה משחקים כדורגל. גם אי אפשר לדעת מתי ואם הליגה תחודש".

למרות זאת, הפועל חיפה הודיעה כי בחרה באפשרות של חל"ת: "בעקבות משבר הקורונה הזמין הבוקר מנכ"ל המועדון אורן שטרלינג את קפטן הקבוצה עדן בן בסט לשיחה בה הבהיר לו את הנחיצות בצעדי התייעלות לנוכח המצב הכלכלי שפוגע קשות בכל המשק ובמועדוני הכדורגל ולכן הוצאו להם מכתבי חל"ת (חופשה ללא תשלום) עד להודעה חדשה", נמסר מהמועדון. אורן שטרלינג הוסיף: "אנו מקווים לשוב במהירה לשגרה פעילות של הקבוצה ושל ענף הכדורגל אותו אנחנו כל כך אוהבים".

מאוחר יותר שוחח כץ עם יו"ר המנהלת, ארז כלפון, בנוגע להודעה שהוציאה הקבוצה. כץ התייחס לנושא לאתר ערוץ הספורט: "כולם יצטרכו לתת יד כדי לעבור את המשבר הזה ביחד, אם כל אחד ימשוך לצד שלו יהיו מפסידים וזה יכול להיות לא נעים. אם כולם לא יהיו יחד, כולם יכולים לקרוס". כץ הבהיר כי מדובר לא רק בשחקנים, אלא בכל נושאי התפקידים במועדון. ייתכן וכץ יכנס שיחות עם השחקנים בנוגע לקיצוץ, כפי שהוצע להם בבוקר. כרגע לטענתו הוא לא שוקל את ביטול הודעת היציאה לחל"ת, אך ייתכנו שינויים.