קורע. מתיחת יום כיפור של רוסו ליעקובו

מה גרם לניגרי להתניע את האוטו ולספוג קללות? מעשה שהיה

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.20 - 10:18
תחילת כתבה

בווידאו: כתבה מהארכיון: כך נראה חדר ההלבשה של חיפה אחרי האליפות בתקופת יעקובו, רוסו, פראליה ושות'

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

ג'ובאני רוסו היה השחקן הכי מצחיק בליגה בתקופתו על הדשא. מול המצלמות ובעיקר מאחוריהן, הקרואטי סיפק שואו, כזה שפשוט הפיל מצחוק כל פעם מחדש.

לרגל הפגרה, הקרואטי החליט להוציא החוצה סיפור על מתיחה משעשעת, כזאת שרק מלדמיין אותה, נקרעים מצחוק.

בתקופה המשותפת בחיפה, כשג'ובאני רוסו ואיגביני יעקובו היו החברים הכי טובים בחדר ההלבשה, הקרואטי שהיה כבר שנים בארץ החליט למתוח את הניגרי, שעוד היה רק בתחילת הדרך שלו בישראל.

עם כניסת צום יום כיפור, רוסו טילפן ליעקובו וביקש ממנו לאסוף אותו לאימון. יעקובו הופתע שכן לא נקבע אימון לאותו יום, אבל הקרואטי הסביר לו שהאימון נדחה ושהוא יתקיים כעת.

יעקובו, שלא ידע מה משמעות היום בישראל, לא חשד והשתכנע, התניע את האוטו ויצא לכיוונו של רוסו. יעקובו נסע ברחובות הריקים כשבצדי הכביש אזרחים באים אליו בטענות, זורקים עליו אבנים, מקללים אותו וצועקים מדוע הוא התניע את האוטו. הניגרי הופתע מהיחס, וכשהגיע לרוסו שאל אותו מדוע אנשים קיללו אותו. הקרואטי היתמם ואמר לו שזה בגלל שלא אוהבים אותו כשחקן. רק שעתיים לאחר מכן, הקרואטי התוודה וסיפר ליעקובו שהוא נפל קורבן למתיחה, אחת מיני רבות.

אז נכון, לא מדובר בסיפור עיתונאי מהמעלה הראשונה, אבל דווקא בימים כאלה, רגעים קומיים כאלה נותנים אתנחתא, ומראים שבסופו של דבר הכוכבים הכי גדולים, הם גם ילדים שסך הכל רוצים ליהנות ולהשתעשע.