עזרא: "מאמין שסגל לא ינטוש בזמנים כאלה"

קשר נתניה על הבעלים. וגם: הקריצה המשעשעת לרמי לוי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.03.20 - 11:55
תחילת כתבה

בזמן שחלק משחקני ליגת העל מתעמתים עם המועדונים שלהם באשר לקיצוץ או יציאה לחופשה ללא תשלום (חל"ת), במכבי נתניה הדברים נעשו בהבנה ובתחושות טובות. נתניה, הקבוצה הראשונה בליגה ששחקניה חתמו על 50 אחוז קיצוץ בשכר הנטו, סכום לא מבוטל אבל מצד שני, במועדון החליטו בעקבות כך לא להוציא את השחקנים לחל"ת, דבר שהיה פוגע בהם כלכלית מאוד.

"יש משבר כלכלי גדול בכל העולם וכמובן שגם בעלי הקבוצות נפגעו מזה, אי אפשר להסתכל רק על עצמך וצריך להבין את המצב", אמר חן עזרא והוסיף: "באנו לקראת המועדון והם באו לקראתנו. הם יכולים היו להוציא אותנו לחופשה ללא תשלום כך שההסכם שחתמנו עליו טוב לנו. גם 50 אחוז מהמשכורת זה מכובד בתקופה כזו ויאפשר לנו לעבור אותה עם הראש מעל המים. אצלנו הכל נעשה בצורה קלה ובאווירה טובה".

במקרה של נתניה, הפגיעה הכלכלית עלולה להיות מורגשת גם הרבה אחרי הקורונה, שכן עתידו של הבעלים אייל סגל לוט בערפל. עזרא התייחס לכך ואמר: "אם היינו עולים לפלייאוף העליון, זה אולי היה נותן יותר מוטיבציה לבעלים להמשיך להשקיע כי יש יותר הכנסות ממשחקים גדולים, אבל לא הצלחנו ועכשיו כמובן גם אין כדורגל. אייל נתן המון בשנים האחרונות, אבל אני רוצה להאמין שיישאר איתנו ולא ינטוש אותנו בזמנים כאלו". בהמשך לדברים הללו, הקשר/חלוץ הוסיף בחצי חיוך: "אולי נביא את רמי לוי להשקיע בקבוצה עכשיו. הוא עובד יפה בתקופה הזו".

עזרא שיצטרך להמתין עד 31 במאי כדי לשמוע מנתניה אם הוחלט לממש עליו את האופציה, שמח שחזר לישראל אחרי שהות קצרה בקפריסין, בטח במצב העניינים הנוכחי. "בורא עולם עשה איתי חסד לעבור את תקופת הקורונה בישראל ולא בחו"ל. לא קל לנו בכלל. אנחנו עם שני ילדים קטנים ואין מסגרות אז כל היום בבית זה לא פשוט, אבל שורדים". עזרא גם לא מתחרט על הבחירה לחזור לנתניה, למרות שהקבוצה כשלה בניסיון להעפיל לפלייאוף העליון: "כשבאתי למתחם בפעם הראשונה הייתי בהלם. הוא מאוד יפה ויש את כל התנאים להצליח. המנכ"ל מנהל את המועדון כרגע בצורה מאוד מסודרת ואחראית ואנחנו מרגישים בטוחים".