"שתלמד משחר": שחקני ב"ש תקפו, ברקת תגיב מחר

הבלאגן חוגג בבירת הנגב: נתק מוחלט בין הבעלים לשחקנים, שלא חוששים לצאת לחל"ת על מנת להימנע מקיצוץ בעונה הבאה. אוהדים שלחו הודעות בוטות, הזרים ישימו רגליים?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.03.20 - 06:53
תחילת כתבה

סירובם של שחקני הפועל באר שבע לחתום על המתווה שהוצע להם, יוביל מחר (ראשון) לצעדים מצידה של בעלי הקבוצה, אלונה ברקת. העובדה שברקת כלל לא רצתה להיפגש עם השחקנים כדי לדון במתווה חדש, גרמה למשבר להחריף - כשמספר שחקנים, חלקם בכירים, חושבים שגם במחיר של חופשה ללא תשלום, יהיה לא נכון מצידם להסכים על קיצוץ בעונה הבאה.

כזכור, כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, המתווה שהציעה הבעלים היה קיזוז של 30 אחוז בשכרם של השחקנים למשך 15 חודשים. "שאלונה תלמד מיעקב שחר", אמר אחד השחקנים בצורה בוטה. "מכבי חיפה ושחקניה סגרו על 33 אחוזי קיצוץ לשלושה חודשים בלבד - ואחרי ששוחחו עם הקפטן, הסכימו יעקב שחר ועוזי מור להפחית מגובה הקיצוץ".

השחקנים סיפרו כי מאז הודעתם על הסירוב למתווה, חלקם קיבלו הודעות בוטות מצד אוהדים. "לא מן הנמנע שיש מי ששולח אותם", אמרו שחקנים בבאר שבע. "העובדות הן ברורות: אנחנו מוכנים לבוא לקראת המועדון עם קיצוץ רחב יותר העונה, אבל מה קשורה העונה הבאה? אף קבוצה בעולם לא קיצצה בשכר השחקנים לעונה הבאה, כי אף אחד לא יודע מה יהיה. לא מבינים את הבעיה של אלונה להיפגש ביוני אם צריך, ולהחליט שנסייע שוב למועדון".

השחקנים ימתינו לראות אם בעוד שבועיים משכורת חודש מארס תיכנס ובכל מקרה ממתינים לשמוע מה ברקת תגיד. "מה היא רוצה, שנקבל הודעה על קיצוץ ונגיד אמן? כאילו אין לנו התחייבויות וזה לא חשוב כמה אנחנו מרוויחים", אמר אחד השחקנים.  

אגב, ברקת לא היתה זו שהודיעה לשחקנים על סירובה למתווה חדש או על הידברות - אלא המנכ"ל, אסי רחמים, שניסה לפשר בין הצדדים, אך כעת יש נתק בין הבעלים לשחקנים. הזרים ז'וסוואה, דויד סימאו ואלטון אקולטסה, שמחזיקים רק באופציות לעונה הבאה, לא מוכנים לקצץ כלל - כשגם הקפטן, מיגל ויטור, עוד מתלבט כיצד לנהוג באוזניי חבריו.

את תגובת ויטור לא ניתן היה להשיג, כשגם בהפועל באר שבע העדיפו שלא להגיב לדברים ולחכות בשלב זה להודעת ברקת, שצפויה להגיע ביום ראשון אם לא יהיה שינוי דרסטי ביחסים.

אפשרות עזיבת ברקת, לטענת אסי רחמים, לא עומדת על הפרק. הליכה לפירוק זה לא עניין פשוט, מה עוד שלבעלים יש התחייבות לחוזים, לא רק של השחקנים, אלא גם של משפחות רבות במועדון - והיא תרצה להימנע משבירת הכלים. ועדיין, עושה רושם שמצב בו אסי רחמים ינהל את הקבוצה מהכנסות בלבד, עשוי לבוא בחשבון.