זלקה: "בזמנים כאלה צריכים להיות מאוחדים"

קפטן חדרה במסר לשחקנים ולקבוצות על רקע המתיחות שנוצרה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  28.03.20 - 11:30
תחילת כתבה

בעקבות מגפת הקורונה, הכדורגל הישראלי עובר בימים האחרונים תקופה שכמותה קשה לזכור. זה לא רק השבתת הפעילות, אלא גם הפער יוצא הדופן בין השחקנים למועדון שלהם בשל הקיצוצים. בהפועל באר שבע, בהפועל תל אביב, בהפועל חיפה ובהפועל רעננה, קיימת מתיחות רבה בין השחקנים לבעלים.

כל הכדורגלנים בישראל ודאי ערים לסיטואציה החריגה - ואחד מהם אף מבקש מכולם לשמור על פרופורציות. מדובר בקפטן הפועל חדרה מנשה זלקה, מי שלפני כשנה השיא משואה וממשיך לבצע שירות מילואים קרבי. "כל אחד שיגידו לו שהוא צריך לקצץ הוא לא יהיה מרוצה, ייקח את זה קשה ואוי ואבוי לו אם לא", הודה זלקה, אבל הבהיר: "אנחנו מבינים שיש מצב בעייתי, ואין לנו ברירות. בזמן כזה צריכים להיות מאוחדים. אנחנו מתפרנסים מכדורגל וזה חשוב, אבל צריך לזכור שיש אנשים שמתמודדים עם בעיות בריאותיות".

"זו סיטואציה בעייתית, הספורט שאנחנו כל כך אוהבים ורוצים להיות שותפים לו נעצר. אוהדים, שחקנים, שופטים - כולנו נפגענו מהמצב, אבל הבריאות קודמת לכל", הוסיף הקפטן החדרתי, "מקווה שנעבור את הנגיף ונחזור למשחק שאנחנו כל כך אוהבים. בינתיים צריך לשמור על השפיות, למרות שזה קשה".

בהפועל חדרה, אגב, הודיעו לשחקנים על יציאה לחופשה ללא תשלום, דבר שנעשה בהסכמה מלאה. "שחקנים מתפרנסים מכדורגל, לאנשים יש מחויבויות ומשפחות, אבל זה מצב בעייתי לכל המשק הישראלי. המשכורות בחדרה לא כאלה גבוהות ויש שחקנים שמרוויחים מעט ולא רצו לפגוע בהם ולקצץ. הפועל חדרה זה לא מועדון שיפגע בשחקנים שלו, זה מועדון מתחשב", סיכם זלקה.