"אפשר להכריח לצאת לחל"ת ואז לחזור לשחק?"

המתיחות בין שחקני הפועל חיפה להנהלה גוברת. הזרים בבעיה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  28.03.20 - 13:20
תחילת כתבה

לפני חודש בדיוק חגגה הפועל חיפה העפלה לפלייאוף העליון, דבר שנחשב במושגים של המועדון להישג גדול. הבעלים יואב כץ אמנם שהה בארה"ב, אבל ההרמוניה שררה באוויר. אמש הוציאו לראשונה השחקנים תגובה באופן רשמי נוכח השיחות עם הבעלים בנוגע לקיצוצים בצל משבר הקורונה.

הצדדים הגיעו למבוי סתום וכפי שאמר כץ, הוא מתכוון לבצע מהלך חד צדדי של יציאה לחל"ת. בהפועל חיפה ישנם שחקנים שמהלך כזה עשוי להגיע לפגיעה של עד 70% בשכרם. השחקנים עצמם כבר החלו לקבל יעוץ משפטים ואחת הסוגיות שנבדקות היא: "האם אפשר להכריח אותנו לצאת לחל"ת ואז להכריח אותנו לחזור לשחק עם חידוש הליגה?".

השחקנים עצמם פגועים מאוד, אך גם כץ שהסביר: "יש בי אכזבה כי לאורך השנים שילמתי בצורה נדיבה וציפיתי להתחשבות". בכל מקרה, השחקנים מבהירים כי יפעלו על פי היעוץ המשפטי ולא יבצעו מהלכים שעשויים להוביל לפגיעה בחוזיהם.

בגזרת הזרים קיימת חוסר ודאות ואליהם מצטרפים גם מיקי סירושטיין ועדן בן בסט שאינם זכאים לדמי חל"ת. כץ הבהיר כי דינם של השחקנים זהה, אך בניגוד להוצאה חוץ צדדית לחל"ת, קיצוץ של עשרות אחוזים בשכר ללא הסכמה, עשוי להוביל למהלך גם מצדם של השחקנים. כץ סיכם: "במצב כזה כולם נפגעים ולכן צריך להתחשב".