ברקת: "העברתי את זכויות הניהול. עוזבת את ב"ש"

רעידת אדמה. הבעלים הודיעה שהיא עוזבת את הקבוצה מבירת הנגב אחרי 14 שנה: "זה היה משבר אמון, השחקנים לא הותירו לי ברירה". הזכויות עברו ליצחק יונגר, נאמן המועדון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.03.20 - 15:05
תחילת כתבה

הסאגה בהפועל באר שבע הגיעה לפיצוץ. אלונה ברקת, האישה שהובילה את המועדון מבירת הנגב להצלחות אדירות עם שלוש אליפויות רצופות והפיכה לאחת הקבוצות החזקות בצורה שיטתית ועקבית, הודיעה היום (ראשון) בחשבון האינסטגרם של המועדון על פרידה. הבעלים העבירה את זכויות הניהול, על רקע המחלוקת בינה לבין השחקנים לגבי הקיצוץ בשכר בעקבות משבר נגיף הקורונה.

"אוהדים יקרים. לאחר 14 שנים מופלאות והמון רגעים מרגשים, אני נאלצת להיפרד מכם. זו החלטה קשה וכואבת, אבל השחקנים שדחו את תכנית החירום שהצעתי וסרבו לקצץ את שכרם, לא הותירו לי ברירה אחרת. אני רואה בזה משבר אמון שאין ממנו חזרה. היום העברתי את זכויות הניהול במועדון לידיו של עו"ד יצחק יונגר, שיהיה נאמן המועדון מעתה. כמובן שאעמוד בכל התחייבויותיי הכספיות עד לגמר העונה הנוכחית".

ברקת הסבירה בצורה קצת יותר נרחבת את קבלת ההחלטה: "חשוב שנבין את הרקע. נגיף הקורונה מאתגר את האנושות ומאיים על הכלכלה והבריאות של כל אחד מאיתנו. ההשלכות הכלכליות של הנגיף ימשכו זמן רב אחרי תום המשבר הבריאותי והוא מחייב כל בעל עסק לתכנן ולאמץ תכנית כנה ואמיצה כיצד לשרוד ולצלוח את משבר הנגיף. תכנית החירום, שגובשה בשיתוף פירמת רואי החשבון והייעוץ הכלכלי "ארנסט אנד יאנג", נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50% ובהיקף כספי של מעל 20 מיליון ש"ח. זאת בנוסף להפסדים כבדים שנגרמו לנו כבר בעונה הנוכחית, כתוצאה משיתוק הפעילות בישראל".

"במסגרת התכנית התחייבתי לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון ש"ח לעונה הבאה. זאת במקביל להסכמה לקיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. עם יוצא מהכלל: שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע. חשוב שתדעו שבתכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון. כך שמדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת".

"כאמור, בימים האחרונים עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון מהמשבר שעומד בפתחנו, אך לא זכיתי לאמון שחקני המועדון שבחרו להתקדם באפיק המשפטי. אני מותירה את הפועל באר שבע כמועדון גדול ואטרקטיבי, הכולל אוהדים רבים ונאמנים, שחקנים צעירים ואיכותיים, עובדים מאמנים והנהלה מסורים ומקצועיים. אני גאה בתשתיות החזקות, המתקנים המתקדמים, בדירוגים העתידיים שלנו ובעירייה תומכת ואוהדת. ברצוני להודות לכל עובדי, מאמני ושחקני המועדון לדורותיהם וכמובן לכם האוהדים על התמיכה והפרגון הרב לאורך השנים. אוהבת אתכם, אלונה ברקת".

View this post on Instagram

אוהדים יקרים, לאחר 14 שנים מופלאות והמון רגעים מרגשים, אני נאלצת להיפרד מכם. זו החלטה קשה וכואבת אבל השחקנים שדחו את תכנית החירום שהצעתי וסרבו לקצץ את שכרם, לא הותירו לי ברירה אחרת. אני רואה בזה משבר אמון שאין ממנו חזרה. היום העברתי את זכויות הניהול במועדון לידיו של עו״ד יצחק יונגר, שיהיה נאמן המועדון מעתה. כמובן שאעמוד בכל התחייבויותיי הכספיות עד לגמר העונה הנוכחית. חשוב שנבין את הרקע. נגיף הקורונה מאתגר את האנושות ומאיים על הכלכלה והבריאות של כל אחד מאתנו. ההשלכות הכלכליות של הנגיף ימשכו זמן רב אחרי תום המשבר הבריאותי והוא מחייב כל בעל עסק לתכנן ולאמץ תכנית כנה ואמיצה כיצד לשרוד ולצלוח את משבר הנגיף. תכנית החירום, שגובשה בשיתוף פירמת רואי החשבון והייעוץ הכלכלי ״ארנסט אנד יאנג״, נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50% ובהיקף כספי של מעל 20 מיליון שקלים. זאת בנוסף להפסדים כבדים שנגרמו לנו כבר בעונה הנוכחית, כתוצאה משיתוק הפעילות בישראל. במסגרת התכנית התחייבתי לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון שקלים לעונה הבאה. זאת במקביל להסכמה לקיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. עם יוצא מהכלל: שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע. חשוב שתדעו שבתכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון. כך שמדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת. כאמור, בימים האחרונים עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון מהמשבר שעומד בפתחנו, אך לא זכיתי לאמון שחקני המועדון שבחרו להתקדם באפיק המשפטי. אני מותירה את הפועל באר שבע כמועדון גדול ואטרקטיבי, הכולל אוהדים רבים ונאמנים, שחקנים צעירים ואיכותיים, עובדים מאמנים והנהלה מסורים ומקצועיים. אני גאה בתשתיות החזקות, המתקנים המתקדמים, בדירוגים העתידיים שלנו ובעירייה תומכת ואוהדת. ברצוני להודות לכל עובדי, מאמני ושחקני המועדון לדורותיהם וכמובן לכם האוהדים על התמיכה והפרגון הרב לאורך השנים. אוהבת אתכם, אלונה ברקת.

A post shared by Hapoel Beer-Sheva FC (@hbsfc) on