עבד בפ"ת ובהפועל חיפה: הנאמן החדש של ב"ש

עבד בפ"ת ובהפועל חיפה. יצחק יונגר, בעל זכויות הניהול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.20 - 15:36

תגיות: יצחק יונגר

תחילת כתבה

דרך חדשה. אחרי 14 שנים, אלונה ברקת העבירה את זכויות הניהול לעורך הדין יצחק יונגר. למי שהשם הזה נשמע מוכר, אז זה בגלל שיצחק יונגר הוא ממש לא שם חדש בנוף הכדורגל הישראלי. האיש שיהיה הכתובת הכלכלית עד למציאת רוכש חדש, במידה שאלונה ברקת אכן לא תחזור בה, אז יונגר יהיה זה שירכז את כל הנושאים הניהוליים בבאר שבע לצד אסי רחמים.

הפעם האחרונה שיונגר, מומחה לענייני ספורט, היה קשור לכדורגל הישראלי היה בהפועל פ"ת, אז היה המפרק שלה ב-2018. יונגר ריכז את המעבר וההבראה של המלאבסים עד מכירת הקבוצה במכרז לעמותת הכחולה.

במהלך התהליך, הקהל הכחול מחה נגדו התנהלותו, אך הוא עמד בלחצים וניהל את התהליך, אך בסופו של דבר הצליח להגיע לתוצאה רצויה: מכירת המלאבסים תמורת מיליון שקלים, סכום גבוה משהעריכו מראש.

הפעם הקודמת שהיה מעורב בכדורגל הישראלי היה אי שם בדצמבר 2001. רובי שפירא ז"ל התאבד והפעם קבוצת הכדורגל של הפועל חיפה הלכה לפירוק. בית המשפט מינה את המפרקים יצחק יונגר, יואל גולדברג ומשה לאון להעביר את זכויות הניהול של הקבוצה. אחרי שנתיים, בהן הובילו את הקבוצה מהכרמל לליגת העל, יונגר הוביל את מכירת הקבוצה ליואב כץ, בתום תהליך ארוך.

ברזומה של יונגר אפשר גם למצוא את פירוקה של גלבוע/גליל, כך שלפחות מבחינה זאת, אוהדי באר שבע יכולים להיות רגועים, שכן הם מקבלים איש מקצוע ותיק, שכבר עבד בקבוצות ספורט בעבר.