שחקני ב"ש מעוניינים בפגישה עם אלונה ברקת

ההצעה באה מכיוון טאהא: "חשוב ליישר ההדורים, גם אם תלך"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  31.03.20 - 15:45
תחילת כתבה

שחקני הפועל באר שבע מעוניינים בפגישה עם אלונה ברקת. זו המסקנה מהפגישה שנערכה היום (שלישי) בין השחקנים, לקראת ההכרעות על עתיד המועדון, ועל אף העקיצות וההכפשות מכיוון הבעלים. ההצעה הגיעה מכיוונו של הבלם לואי טאהא, ובקרב השחקנים אף אחד לא סירב.

בין השחקנים נטען: "חשוב ליישר את ההדורים, אם תישאר וגם אם לא. כמו שהבטחנו לבוא לקראת המועדון בעניין הכספי, אף אחד מאיתנו לא שוכח מה אלונה עשתה עבור המועדון, וכמה היא חשובה לעיר ולכדורגל הישראלי". עם זאת, המכשול בנוגע לפגישה עלול להגיע מכיוון משרד הבריאות, שאוסר על התכנסות של כמות מרובה כזו של בני אדם. כנראה שבישיבה שכזו, ינכחו רק השחקנים הבכירים שייצגו את כל השאר.

נציגי השחקנים של הפועל באר שבע ועו"ד רועי רוזן עם עו"ד יצחק יונגר, שבידיו הפקידה אלונה ברקת את הניהול של הקבוצה, יגרום לחיסכון של כ-3 מיליון ש"ח, סכום אותו הייתה צריכה אלונה ברקת לשלם אם הצדדים לא היו מגיעים להסדר.

העובדה שהשחקנים באו לקראת המועדון, ובשיחה קצרה הראו שלא הייתה להם כוונה לפגוע בבעלת הבית, מוכיחה עוד יותר לטענתם כי ברקת פשוט חיפשה דרך מילוט לעזוב את ב"ש על אף הכחשותיה והכחשות מקורביה. תחילה ביקש עו"ד יונגר קיצוץ רוחבי של 50 אחוזים בשלושת החודשים מארס-אפריל-מאי, ובסוף הסכים לבוא לקראת השחקנים והפחית את הסכום של חודש מארס ל-25 אחוזים.

"אם אלונה הייתה מוכנה לדבר איתנו, היינו מגיעים לאותו הסדר בשניות. חבל שהיא פעלה כך, אבל זה מראה עליה הרבה יותר מאשר עלינו. ויתרנו על יותר כסף ממה שהיא רצתה, וזו הוכחה שהיא פשוט לא רצתה להישאר", אמרו שחקנים בב"ש שאתמול ניסחו הודעה משותפת ברשתות החברתיות עם עקיצה לבעלים.

אסי רחמים הגיב: "אני לא מכיר בעל בית שרוצה לעזוב ומחתים שחקנים ומאמן חדשים ומוכן לתת יותר מ-20 מיליון ש"ח". הדובר האישי של ברקת, אייל ארד הודיע כי בשלב זה הבעלים לא תתראיין. לערוץ הספורט נודע שסך כל ההוצאות של ברקת ב-14 השנים שלה במועדון עומדות על 178 מיליון ש"ח.

ברקת עצמה לא הגיבה ליוזמה של השחקנים והם עצמם גם לא מחכים לתגובה. "הוכחנו לאוהדים שלא אנחנו הצד הרע בסיפור", הם אמרו. אגב, חלק מהשחקנים כעסו מאוד על ההסתה המכוערת מצד חלק מהקהל ברשתות החברתיות, בוואטסאפ ובאמצעות גרפיטי שרוססו אתמול.

המשטרה החלה לחקור במי מדובר. תלונה רשמית מצד המועדון לא הוגשה, על אף הנזק שנגרם לקירות הבית האדום ומתחם האימונים. על פי ההערכות, היה גורם עקיף שקשור לשחקנים שהגיש התלונה, ומצלמות האבטחה יילקחו כדי לנסות ולתפוס את האחראים. "צריך לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר גורם במשטרה.

כמו כן, במועדון מנסים להסיר את השיח בנוגע לפירוק. "אני מדבר רק על העונה הנוכחית בשלב הזה. אין שום כיוון לפירוק, זה בכלל לא על הפרק", הבהיר עו"ד יונגר והרגיע את שחקני הקבוצה.