משאירה פתח? דובר ברקת: "שיגישו הצעה ונראה"

שחקני ב"ש חתמו על המתווה המקורי כדי שהבעלים תחזור בה. הנאמן שינה את דרישותיו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.04.20 - 12:58
תחילת כתבה

מאמץ אחרון. למרות שאלונה ברקת הודיעה אמש (שלישי) לשחקני הפועל באר שבע שהיא איננה מתכוונת לחזור בה מהחלטתה לעזוב את הקבוצה, הם לא מוכנים לוותר. בסיום שיחה לילית בין כל חברי הסגל, השחקנים חתמו על מתווה במסגרתו שכרם יקוצץ בגובה של 30% ל-15 חודשים, כולל בעונה הבאה. כזכור, זהו המתווה אותו הציעה הבעלים מלכתחילה ובו התחייבה להישאר בקבוצה ואף להשקיע 20 מיליון ש"ח מכיסה.

"מוכנים לעשות הכל כדי שאלונה תישאר והקבוצה והמועדון לא יתפרק", אמרו השחקנים אחרי השיחה בינהם שהסתיימה לקראת חצות. שיר צדק, מאור מליקסון ולואי טאהא העלו בפני השחקנים בקשה כי יהיו מוכנים לקיצוץ, אבל אך ורק אם הבעלים תישאר. השחקנים ענו בחיוב ויגישו בבוקר את ההצעה לברקת. "עכשיו הכדור בידים שלה. עשינו כל מה שהיא רצתה", אמרו בקבוצה.

שחקני ב"ש ציינו כי יש עליהם אחריות לא רק על משפחותיהם מבחינה כלכלית, אלא גם על עובדי המועדון שמשתכרים סכומים נמוכים וכעת יהיה להם קשה למצוא עבודה ופרנסה.

דובר אלונה ברקת, אייל ארד מסר: "נכון לרגע זה היא לא קיבלה שום מסר על הסכמה. אתמול בפגישה השחקנים לא אמרו שהם מסכימים למתווה. שישלחו ונראה למה הם מסכימים".

לפני אותה שיחה, נערכה פגישת פיוס בין נציגים מהשחקנים ומספר אוהדים בביתה של הבעלים בתל אביב. במהלך הפגישה ציינו השחקנים כי שכרו עו"ד לא כדי לפגוע בברקת באופן אישי, אלא להבין את ההליך מהבחינה המשפטית והתנצלו בפניה. הפגישה היתה ברוח חיובית אך למרות הכל, נכון לשעה זו, ברקת לא מתכוונת לחזור בה ולהשאר במועדון.

אחרי ההבנות, המפרק העלה דרישה חדשה: קיצוץ של 50 אחוזים לא רק בחודשים מארס, אפריל ומאי, אלא גם ביוני ויולי. בב"ש כמו מכבי חיפה לדוגמא מקבלים השחקנים 12 משכורות ולא עשר ובחיפה גם כן קיצצו שלושה חודשים (מארס עד מאי). כעת, השחקנים המומים מהבקשה החדשה שעלתה אחרי שכבר הגיעו לסיכום ובמקביל כמו שפורסם יגישו מכתב לאלונה על אישור המתווה המקורי.

האוהדים יעשו הכל כדי שברקת תחזור בה ומתכוונים להציף את מכשיר הנייד שלה בבקשות להישאר.  חלק מהאוהדים פנו בבקשה לראש העיר, רוביק דנילוביץ', חברה הטובה של ברקת כדי לנסות לעזור במאמצי השכנוע. מובן שגם השחקנים מקווים שהיא תשוב, גם אם בתקציב קטן מאוד, כדי שעובדי מועדון שמרוויחים סכומים קטנים משמעותית מהם לא ייפגעו.