ממאה השחקנים המבטיחים בעולם לליגת העל

בתקשורת הבריטית סיקרו: כיצד הגיע לוי גרסיה לבית"ר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.20 - 17:20
תחילת כתבה

"בשנת 2017 הוא נבחר לאחד ממאה השחקנים הצעירים המבטיחים בעולם והגבות הורמו כששם לא מוכר השתחל ל-40 הראשונים", כך נכתב היום (שישי) על שחקנה הטרינידדי של בית"ר ירושלים, לוי גרסיה.  בתקשורת הבריטית סיקרו את סיפורו של הקיצוני שהגיע מאלקמאר וסומן כהבטחה גדולה ועד התייצבות בבירה הישראלית.

גארסיה חתם על חוזה מקצועני ראשון כשהיה בן 18, זה היה באלקמאר, אחת הקבוצות החזקות בהולנד, בתקופה זו נאמר עליו: "יש לו מהירות נהדרת, הבנת משחק טובה ובעיטה עצמתית ברגל שמאל. אנו רואים בו כהבטחה גדולה לעתיד". ההולנדים הבינו שיש להם פרוספקט חם ביד והצמידו לו את אחד מהגדולים שלבשו את מדי האוראנג' - לא אחר מאשר מרקו ואן באסטן. ההולנדי האגדי היה מעורב מאוד בהכנה של גארסיה בעונת 2015-2016.

את הופעת הבכורה שלו באלקמאר ערך גארסיה נגד פיינורד, ובהמשך הפך להיות השחקן הצעיר ביותר מטרינידד וטובאגו לערוך הופעה בליגה האירופית. בכך הוא שבר את השיא הקודם, שהחזיק בן ארצו, דווייט יורק. לאחר שסייע לקבוצתו לסיים במקום הרביעי בשמונה משחקים בהם שותף, יצא גארסיה להשאלה.

בשלב זה, למרות ההתחלה המבטיחה, התקופה של גארסיה בהולנד הגיעה לסיום יחסית מהר מאוד. בשנת 2018 הגיע הקיצוני לקריית שמונה של איזי שרצקי ולאחר מכן כמובן לבית"ר. בסיקור שנעשה לשחקן בטוחים: "העתיד של גארסיה עוד לפניו, ואם הוא אכן יגשים את הפוטנציאל שלו, הוא יכול להפוך אחד משחקניה הגדולים בהסטוריה של בית"ר ירושלים".