מציאות אחרת: תקציב מכבי ת"א יירד מ-100 מ' ש"ח?

גולדהאר מתכנן לקצץ בעונה הבאה, כשגם מחלקת הנוער עשויה להיות מושפעת מהשינוי. שחקנים בקבוצה קיבלו בהבנה: "לא פתוח למו"מ". הזרים טרם הגיעו להסכמות על המתווה

תומר לוי
תומר לוי  05.04.20 - 10:01
תחילת כתבה

לראשונה בעידן מיץ' גולדהאר, תקציבה של מכבי תל אביב יירד מ-100 מיליון שקל, כך על פי ההערכות. התקציב, שמאז 2009 היה הגבוה בליגה וכך גם עשוי להישאר, עמד על 120 מיליון שקל לעונה בשנתיים האחרונות בשל ענייני הפייר-פליי הפיננסי.

בעקבות הקיצוץ הגדול שצפוי, ההערכה היא ששחקני הקבוצה, הצוות המקצועי וההנהלה יתבקשו להוריד משכרם באופן משמעותי. אך לא מדובר רק במשכורות, כאשר גם מחלקת הנוער צפויה להיפגע. תקציבה שעמד על כ-22 מיליון שקל, אמור להצטמצם, וגם שאלת הספונסר הראשי של הקבוצה עומדת על הפרק.

מדובר באחת החברות בה גולדהאר שותף, חברה שבקיץ לפני שנתיים הכניסה למועדון חסות בסדר גודל של 4.5 מיליון דולר. אם הבעלים אכן מתכוון לבצע צמצום משמעותי בעונה הבאה, גם החסות הזו תצומצם מבחינת הסכומים. אגב, במועדון מחכים להחלטת הזרים בנוגע לקיצוץ בשל משבר הקורונה. אנריק סאבוריט הוא זה שמנהל את המשא ומתן מול ההנהלה.

אחד השחקנים בקבוצה הגיב בנושא: "אף אחד עדיין לא יודע איזה קיצוץ מתכנן גולדהאר לעונה הבאה. כולנו מקווים שזה פחות מ-50 או 40 אחוז . ברור לנו שככל שהעניינים יחזרו יותר מהר, זה ישפיע ישירות על מיץ' וכמובן עלינו". אחר אמר: "זה קיצוץ קשה מאוד, ברור שקיווינו לפחות אבל הבנו מהר שזה לא פתוח למו"מ".